×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۱
اولین مدرسه شهدای بانک مسکن در استان گلستان

به گزارش رویداد جدید، مجید اسدی فر، مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا از افتتاح اولین مدرسه شهدای بانک مسکن در استان گلستان خبر داد.

وی اعلام کرد: این مدرسه با مساعدت ۴۵۰ میلیون تومانی بانک مسکن احداث شده است.

اسدی فر در بیان جزییات مربوط به افتتاح این مدرسه توضیح داد: مدرسه شهدای بانک مسکن استان گلستان در یکی از روستاهای محروم استان گلستان از توابع شهرستان کلاله با نام روستای محروم یکه قوز سفلی افتتاح شده است که در واقع اولین مدرسه شهدای بانک مسکن در این استان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در ساخت این مدرسه اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است از مساعدت ۴۵۰ میلیون تومانی بانک مسکن برای ساخت آن خبر داد.

وی در این باره افزود: بنا بر اعلام مسئولان آموزش و پرورش استان گلستان در صورت نبود مساعدت و همکاری بانک مسکن در ساخت این مدرسه، این مدرسه در مدت زمان فعلی تکمیل و افتتاح نمی شد و مشخص نبود به دلیل مشکلات مالی، ساخت وتکمیل آن تا چه زمانی به طول بینجامد.

اسدی فر با بیان اینکه این اعتبار ۴۵۰ میلیون تومانی از محل بودجه های فرهنگی و قرض الحسنه تامین شده است خاطرنشان کرد: بودجه کمک به ساخت این مدرسه از محل امتیازاتی تامین شده است که از بابت انجام فعالیت های فرهنگی در اختیار مدیریت شعب استان گلستان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: به واسطه دسترسی و اختصاص این بودجه ها همواره مطابق با نیازهای فرهنگی موجود در هر استان، شهرستان و یا روستا در استان ها، یک فعالیت فرهنگی همچون احداث مدارس، مساجد و سایر امور عام المنفعه انجام می شود و بانک مسکن پرداختن به این امور را در کنار سایر ماموریت های خود یک رسالت بزرگ و مهم می داند.

مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان همچنین با بیان اینکه اولین مدرسه شهدای بانک مسکن در استان گلستان یک مدرسه ۶ کلاسه مختص مقطع ابتدایی است، گفت: قرار بود این مدرسه ابتدا ۴ کلاسه باشد که بعدا دو کلاس دیگر نیز به آن اضافه شد و هم اکنون ظرفیت تحصیل ۱۴۰ دانش آموز روستای یکه قوز سفلی از توابع شهرستان کلاله در آن فراهم است. متراژ این ساختمان حدود ۷۳۴ مترمربع و در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع احداث شده است.

وی همچنین با تشکر و قدردانی از مدیران ارشد و اعضای هیئت مدیره بانک مسکن خاطرنشان کرد: از کمک و همکاری هیئت مدیره و مدیر عامل محترم بانک مسکن در پیشبرد اهداف متعالی نظیر فراهم آوردن زمینه مساعدت برای ساخت این مدرسه کمال قدردانی داریم.

اسدی فر افزود: مدیریت شعب بانک مسکن در استان گلستان این آمادگی را دارد که در صورت اختصاص بودجه و تامین اعتبار، در امور فرهنگی این چنینی، مساعدت و همکاری نماید.

بنا بر اعلام وی این مدرسه هم اکنون تنها مدرسه مقطع ابتدایی روستای محروم یکه قوز سفلی از توابع شهرستان کلاله در استان گلستان است.

-----
----------------