×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۴ فروردین , ۱۴۰۲
تامین منابع طرح جهش تولید مسکن بدون رشد پایه پولی

به گزارش رویداد جدید، البرز حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت‌ و گو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح جهش تولید مسکن و رفع ابهامات شورای نگهبان گفت: کلیات این طرح دو هفته پیش در صحن علنی مجلس مورد بررسی و تصویب قرار گرفت اما برای بررسی بیشتر و به تعبیری چکش کاری، به کمیسیون تخصصی یعنی کمیسیون عمران ارجاع شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفع ابهامات شواری نگهبان ادامه داد: هفته گذشته هم کمیسیون عمران مجلس با حضور مسوولان وزارت راه و شهرسازی و اعضای شورای نگهبان، برخی از مفاد طرح جهش تولید و تأمین مسکن را بررسی کردند ؛ البته غالب مباحث مطرح شده در خصوص نحوه و شیوه تأمین منابع مالی و تأمین اراضی برای تولید انبوه مسکن بود.

حسینی با اشاره به دغدغه اعضای شورای پول و اعتبار گفت: یکی از دغدغه های اعضای شورای نگهبان حول طرح جهش تولید مسکن، بحث منابع مالی بود که معتقد بودند منابع مالی در نظر گرفته شده برای اجرای طرح کافی نیست، از این رو قرار شد در نشست بعدی با مستندات لازم موضوع با حضور اعضای شورا بررسی شود.

سخنگوی کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی دیگر از موارد، موضوع تأمین اراضی برای تولید مسکن بود افزود: اعضای شورای نگهبان معتقدند نمی توان اراضی را به عنوان منابع مالی دولتی به مردم واگذار کرد که درباره این موضوع هم توضیحات لازم داده شد.

وی ضمن اظهار امیدواری از آغاز هر چه سریعتر بررسی طرح جهش تولید و تأمین مسکن در صحن علنی مجلس گفت: درباره تامین منابع مالی که دغدغه بسیاری از متخصصان و مسئولان است نگرانی وجود ندارد چراکه بخشی از منابع از محل مالیات بر خانه های خالی یا پایه های مالیاتی جدید قابل تامین خواهد بود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: منابعی که قرار است اعتبارات طرح جهش تولید مسکن از آنجا تامین شود، پایه پولی و نقدینگی را افزایش نمی دهد تا در نهایت تورم زا باشد و این ملاحظه توسط کمیسیون عمران وجود داشت.

-----
----------------