×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
دفاع مقدس؛ شکوه حماسه‌ای به وسعت ایران

 به گزارش رویداد جدیدبه نقل از روابط عمومی بانک تجارت متن پیام رزازان به این شرح است:

بسمه تعالی

دفاع مقدس ۴۰ ساله شد. آری این دفاع همچنان پابرجاست. حماسه از آنجا آغاز شد که در سی و یکم شهریورماه ۱۳۵۹ رژیمی دست نشانده با خیالی واهی و چشم‌پوشی از شیران خفته در بیشه ایران زمین ،تجاوزی ناجوانمردانه را بر علیه مردان و زنان این آب و خاک آغاز کرد. مردمانی که هنوز داغدار عزیزان و جوانان گلگون کفن خود برای آبیاری نهال نوپای انقلاب اسلامی بودند.

روزهای حساس و سرنوشت‌ساز دفاع مقدس سرشار از خلق حماسه و سلحشوری بهترین و دلاورترین فرزندان پهنای ایران است. هشت سال دفاع مقدس رویدادی بود که عیار دلاور مردی فرزندان ایران را برای دشمنان نمایان کرد. جوانانی که رو در روی دشمن تا بن دندان مسلح جلوه‌هایی ناب از ایثار و پایمردی را رقم زدند و امروز نیز همچنان با پایان جنگ تحمیلی در سال ۱۳۶۷ میدان را خالی نکرده‌اند.

به‌راستی مگر ملت ایران خاطراتی که با پوست و خون خود درک کرده‌اند را فراموش می‌کنند. هنوز در و دیوار این شهر از مظلومیت آن سال‌ها حکایت دارد. هنوز در هر کوی و برزن نام شهیدی بلند آوازه زینت بخش کوچه‌هاست و شهادت واژه‌ای مانوس در فرهنگ ایران است.

هفته دفاع مقدس، امسال رنگ‌وبویی عاشورایی دارد و به‌راستی که فرزندان ایران، سرمشق پایمردی و ایستادگی در جبهه‌های نبرد را از امام شهید خود حضرت حسین ابن علی (ع) آموخته‌اند و امروز نیز در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در مقابله با تحریم‌های بین‌المللی این آموزه‌ها را نصب العین خود قرار داده‌اند.

در آستانه سی‌ویکم شهریورماه، چهلمین سالروز آغاز هفته دفاع مقدس ملت ایران تکرار می‌کنیم که «دفاع همچنان ادامه دارد» و همنوا با سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی اذعان می‌داریم که «ما ملت شهادتیم» و «ما ملت امام حسینیم».

به نمایندگی از اعضای هیات مدیره بانک، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران عزیز، برای همکارانم در بانک تجارت به ویژه خانواده معزز شهدای بانک، جانبازان و همکاران ایثارگر توفیق روزافزون مسالت دارم.

برچسب ها : , ,

-----
----------------