×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۲
رتبه برتر بانک مسکن در شبکه بانکی

به گزارش رویداد جدید، فریبز راحتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، با اشاره به کسب رتبه برتر بانک مسکن در جشنواره شهید رجایی، اظهار داشت: دریافت نشان برتر بانک مسکن خروجی عملکرد کل بانک در قالب صف و ستاد است که از همه همکاران باید در این زمینه تشکر کرد.
وی افزود: جشنواره شهید رجایی هر سال هم در سطح کل کشور و هم در سطح برخی سازمان ها و وزارتخانه ها برگزار می شود که امسال وزارت امور اقتصاد و دارایی نسبت به برگزاری این جشنواره اقدام کرد.
رییس اداره کل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد بانک مسکن با بیان اینکه بانک‌ها، شرکت‌های بیمه‌گر، گمرک و سایر ادارات و سازمان‌های وابسته به وزارت امور اقتصاد و دارایی در این جشنواره شرکت داشتند، افزود: در شبکه بانکی، بانک‌ مسکن و پست‌بانک حائر رتبه برتر در بین بانک‌ها شدند.
وی با اشاره به معیارهای سنجش عملکرد بانک ها در جشنواره شهید رجایی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: عملکرد بانک ها بر اساس شاخص‌های عمومی و شاخص‌های اختصاصی مورد سنجش قرار می گیرد.
راحتی افزود: شاخص های عمومی بر اساس برنامه جامع اصلاح نظام اداری و شاخص های اختصاصی نیز بر اساس ماموریت‌های اصلی هر بانک بررسی می شوند.
رییس اداره کل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد بانک مسکن با تشریح شاخص های عمومی سنجش عملکرد بانک ها گفت: شاخص های عمومی در ۸ محور اصلاح ساختار زمانی، استقرار نظام مدیریت عملکرد، توسعه فرهنگ سازمانی، ارتقای سلامت اداری، مسئولیت پذیری و پاسخگویی، بهبود فضای کسب و کار و ارتباط بهره وری، شفافیت و مدیریت مالی، مدیریت سرمایه انسانی و توسعه دولت الکترونیک هستند که برای تمام دستگاه های دولتی یکسان است.
فریبرز راحتی همچنین ادامه داد: شاخص های اختصاصی نیز شامل قیمت تمام شده پول، نسبت تسهیلات به سپرده ها، نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات، نسبت دارایی های درآمدزا به کل درآمدها، نسبت کارمزد دریافتی به کل درآمدها، نسبت پوشش ذخایر اختصاصی به ناخالص تسهیلات و مطالبات غیرجاری (غیردولتی)، تهیه نقشه راه بانکداری دیجیتال، تکمیل سامانه بانکداری یکپارچه، واگذاری املاک مازاد، واگذاری سهام و افزایش سهم بانک از کل بازار سپرده های شبکه بانکی هستند که توسط دفتر امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی تدوین و اهداف آن ها هر ساله به بانک ابلاغ می شود.
وی با اشاره به بهره گیری بانک از نتایج کسب عملکرد برتر بانک گفت: قطعا بانک مسکن با توجه به رتبه ای که در هر یک از شاخص های عمومی یا اختصاصی کسب کرده نسبت به شناسایی نقاط قوت و ضعف اقدام می کند و این می تواند در تداوم بهبود عملکرد بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی و توسعه ای تاثیر قابل توجهی داشته باشد.
رییس اداره کل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد بانک مسکن تاکید کرد: احصاء نقاط ضعف قطعا به پیش برد اهداف و توسعه سازمانی هر دستگاهی کمک می‌کند و بانک مسکن با توجه به مقایسه شاخص های اختصاصی خود نسبت به سایر بانک ها تلاش می کند عملکرد خود را بهبود ببخشد.


-----
----------------