×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۱
صنعت گردشگری نقش مهمی در ایجاد اشتغال کشور دارد

به گزارش رویداد جدیدبه نقل ازروابط عمومی بانک رفاه کارگران، اسماعیل لله گانی مدیر عامل این بانک در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری های متقابل با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این مطلب گفت: صنعت گردشگری دامنه گسترده ای دارد و مشاغل زیادی با آن در ارتباط است که با توسعه و شکوفایی آن، به اشتغال کشور نیز کمک زیادی می شود. 
مدیر عامل بانک رفاه کارگران با اشاره به شرایط کنونی گفت: متاسفانه ویروس کرونا مشکلات زیادی به وجود آورده که در این میان بخش گردشگری بیشترین آسیب را دیده است و اگر نتوانیم راهکاری برای ادامه فعالیت این صنعت پیدا کنیم، با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد و مشاغل با این حوزه مرتبط هستند، آسیب های زیادی به اقتصاد کشور وارد می شود.
 مدیر عامل بانک رفاه کارگران بیان داشت: در صورت ادامه این روند، از یک سو فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری آسیب می بینند و از سوی دیگر کارکنانی که در مراکز تفریحی، اقامتی و گردشگری به کار مشغولند، ممکن است تغییر شغل بدهند که برای دوران پسا کرونا، این صنعت با مشکل نیروی انسانی با تجربه مواجه خواهد شود.
لله گانی در پایان تأکید کرد: بانک رفاه همواره تلاش می کند به فعالان حوزه گردشگری خدمات مناسبی ارائه دهد اما برای رونق این حوزه و تأثیر آن در ایجاد اشتغال نیاز به همکاری و مساعدت همه بخش های دولتی و خصوصی است.
در ادامه این مراسم محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز گفت: تلاش می کنیم با موافقت ستاد ملی کرونا بتوانیم دستورالعمل سفرهای هوشمندانه را اجرایی کنیم تا ضمن حفظ سلامتی شهروندان، این صنعت را هم از پیامدها و آثار منفی بیشتر در امان نگه داریم.
وی افزود: مطمئن هستیم صنعت گردشگری پس از کرونا به سرعت به دوران شکوفایی خود بر می‌گردد و آینده این صنعت با حمایت ها و همکاری موسسه های مالی همچون بانک رفاه کارگران، درخشان خواهد بود. 
گفتنی است، در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری های متقابل به امضای طرفین رسید.

-----
----------------