×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲
کسب تندیس زرین بهینه سازی استقرار نظام حسابرسی داخلی

 به گزارش رویداد جدیدبه نقل از بانک مسکن-هیبنا، دکتر شایان مدیرعامل بانک مسکن در مراسم اعطای جایزه برترین بانک (+A) در بهینه سازی استقرار نظام حسابرسی داخلی و تثبیت جایگاه سازمانی اظهار داشت:حسابرسی داخلی از آنجا حائز اهمیت است که از این طریق تمام عملکرد سازمان مورد بازبینی قرار گرفته و به مرحله ای می رسد که در مسیر اجرای کارها،فعالیتی متوقف و یا اصلاح شود و این موضوع برای سازمان ها بسیار مفید است .

وی همچنین با اشاره به نقش کمیته های ریسک،کمیته تطبیق و کمیته حسابرسی در کنترل نظام داخلی تاکید کرد:استقلال کمیته هایی همچون کمیته حسابرسی داخلی می تواند ضمن ایجاد ارزش افزایی در عملیات سازمان،به بهبود فرآیندها نیز کمک شایانی کند .

دکتر شایان ضمن تشکر از اعضای انجمن حسابرسان داخلی ایران به عنوان تنها مرجع حرفه ای کشور در این حوزه اظهار داشت: برای بانک مسکن افتخار بزرگی است که توسط یک موسسه بنام و حرفه ای و طی یک ارزیابی دقیق حائز رتبه برترین بانک در بین تمامی بانک های شرکت کننده دردومین دوره جایزه ملی حسابرسی داخلی شده است و قطعا این جایزه به برند بانک مسکن کمک می کندو باعث تثبیت جایگاه این بانک خواهد شد.

در حاشیه این مراسم مازیار جنگ میری، رییس اداره کل حسابرسی داخلی بانک مسکن در گفت و گو با خبرنگار «هیبنا»، اظهار داشت: جایزه ملی حسابرسی داخلی ایران با هدف ارائه مدلی جهت ارزیابی و مقایسه توانمندی ها و قابلیت های واحدهای حسابرسی داخلی، ایجاد فضای اشتراک گذاری تجارب برتر در حرفه حسابرسی داخلی، تقویت جایگاه حسابرسان داخلی در ارزش آفرینی سازمان ها و شناسایی و معرفی واحدهای برتر حسابرسی داخلی کشور و برگرفته از مدل قابلیت واحدهای حسابرسی داخلی انجمن حسابرسان داخلی (IIA)، توسط انجمن حسابرسان داخلی ایران طراحی شده است.

او افزود: ارزیابی شرکت کنندگان شامل سازمان ها، شرکت ها، بانک ها و بیمه های دارای واحد حسابرسی داخلی، موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی و موسسات ارائه دهنده خدمات حسابرسی داخلی در سال ۱۳۹۸ توسط ارزیابان انجمن حسابرسان داخلی ایران انجام پذیرفت.

رییس اداره کل حسابرسی داخلی بانک مسکن با بیان این موضوع که بانک مسکن از هزار امتیاز تعیین شده در این ارزیابی موفق به کسب ۹۰۰ امتیاز شد، گفت: بانک مسکن به عنوان یکی از شرکت کنندگان در این ارزیابی موفق به دریافت تندیس زرین دومین دوره جایزه ملی حسابرسی داخلی و کسب رتبه برترین بانک (A+) در میان بانک های ارزیابی شونده در این دوره شد.

جنگ میری با تاکید بر این که واحدهای حسابرسی داخلی متعددی در این ارزیابی شرکت کرده اند، گفت: بانک مسکن به عنوان یکی از بانک های پیشرو در زمینه استقرار نظام کنترل های داخلی و اجرای انواع حسابرسی داخلی، به ویژه حسابرسی فناوری اطلاعات، توانست از نگاه ارزیابان انجمن مذکور، به این موفقیت دست یابد.


-----
----------------