×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳
انعقاد تفاهم‌نامه میان سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و شرکت پتروشیمی «سپهر لاوان»

به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛ محسن روشندل مدیرعامل شرکت قطب پتروشیمی سپهر لاوان در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری با محمدحسین حسنی رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، با اشاره به ظرفیت مطلوب موجود در صنعت پتروشیمی گفت: متاسفانه پیوند مناسبی میان این صنعت و فرهنگ قرآنی وجود ندارد.
وی به خانواده‌های بسیاری که به منظور کار در منطقه عسلویه مستقر هستند اشاره و اظهار کرد: دغدغه اکثر کارکنان صنعت پتروشیمی، خانواده‌های آنان است که آسیب‌های پنهانی را شامل این افراد می‌کند. همچنین فرهنگ مناسبی در حوزه قرآن کریم یا دیگر حوزه‌ها به این خانواده‌ها انتقال پیدا نکرده که مناسب است در این حوزه‌ها وارد شویم و روی خانواده کارکنان تاثیرگذار باشیم.
روشندل افزود: شرکت سپهر لاوان می‌تواند با همکاری سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، شرایط و فضای مناسبی را برای خانواده‌ کارکنان این صنعت پدید آورد.
محمدحسین حسنی نیز به فعالیت سازمان قرآنی دانشگاهیان حول محور قرآن مجید اشاره کرد و گفت: در این سازمان به دنبال انجام و اشاعه فعالیت‌های مختلف تخصصی با الهام از قرآن کریم هستیم.
وی، سازمان قرآنی دانشگاهیان را از قدیمی‌ترین مراکز جهاددانشگاهی در حوزه آموزش سراسر کشور معرفی کرد که در عرصه بین‌الملل نیز فعالیت کرده و مدارکی را نیز به مخاطبان این حوزه ارائه می‌کند.
حسنی با بیان اینکه قرآن نسخه‌ای شفابخش بوده و لازم است بیشتر به این کتاب آسمانی توجه شود، ادامه داد: قرآن، آخرین متن مقدس نازل شده برای همیشه تاریخ و نسخه‌ای راهنماست که در حوزه‌های مختلف به روشن‌سازی می‌پردازد.
وی با اشاره به گرمخانه‌ها به عنوان آسیب‌پذیرترین بخش جامعه و اینکه انس با قرآن برای افرادی که از این اماکن بهره می‌گیرند نیز چاره‌ساز بوده است،‌ گفت: مانوس شدن با این کتاب آسمانی می‌تواند جایگزین مناسبی برای نداشته‌های کارکنان پتروشیمی باشد. آمادگی همکاری به منظور برگزاری مسابقات و دوره‌های آموزشی برای کارکنان شرکت پتروشیمی سپهر لاوان را داریم.
محمدقربان پورقاز مشاور مدیرعامل شرکت قطب پتروشیمی سپهر لاوان نیز در این نشست بیان کرد: مطالب مختلفی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی برای کارکنان شرکت تدریس می‌شود؛ در عین حال آموزش مهارت برای اعضای شرکت که ۲۱ روز از خانواده خود دور هستند حائز اهمیت است که از بروز مشکلات پیشگیری می‌کند.
وی گفت: استفاده از خدمات آموزشی، مشاوره و حتی پژوهشی سازمان قرآنی دانشگاهیان متناسب با نیاز کارکنان یک فرصت ارزنده به شمار می‌رود.


-----
----------------