×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
بخشنامه ممنوعیت شخصی‌سازی و اعطا چک موردی به تمامی شعب و باجه‌های بانکی منتخب پست بانک ایران ابلاغ شد

بر این اساس؛ از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، شخصی سازی و تحویل چک موردی به مشتریان با استفاده از فرمت چک عادی موجود ممنوع می‌باشد و شعب به هیچ عنوان مجاز به انجام فرآیند مذکور نمی‌باشند و در صورت مشاهده برابر مقررات برخورد خواهد شد.

همچنین براساس بخشنامه مذکور؛ فرآیند چاپ چکهای موردی پست بانک با مختصات، ویژگی‌ها و مولفه‌های امنیتی اعلامی فوق در حال انجام می‌باشد که به محض اتمام فرآیند چاپ، مراتب به نحو مقتضی به کلیه استان‌ها و شعب اطلاع‌رسانی خواهد شد.

گفتنی است: مفاد این بخشنامه در مورد چکهای موردی که قبلاً شخصی‌سازی و در اختیار مشتریان قرار داده شده است مصداق نداشته لذا چنانچه چک‌های مذکور جهت عملیات وصولی به شعب‏/باجه‌های بانکی روستایی ارائه شود می‌بایست کما فی‌السابق برابر مقررات و ضوابط بررسی و اقدام گردد.

شایان ذکر است: مسئولین ذیربط در شعب و باجه‌های بانکی منتخب پست بانک ایران می بایست در خصوص عملیات واگذاری چکهای موردی عهده سایر بانکها بر کنترل ظاهری اوراق چک براساس مشخصات امنیتی طرح چکهای موردی و سایر عملیات مربوط به واگذاری در ماژول چکاوک از قبیل: اسکن پشت و رو، ورود اطلاعات چک و … طبق مفاد دستورالعمل و راهنمای کاربری ابلاغی برخورد نمایند.


-----
----------------