×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۳ فروردین , ۱۴۰۲
برگزاری لیگ برتر فوتسال به شیوه سنتی

به گزارش ایسنا، از آخرین بار که لیگ برتر به صورت دوره‌ای و در ۲۶ هفته برگزار شد سه دوره می‌گذرد. پس از سال ۹۶  دو دوره لیگ ۹۷ و ۹۸ به صورت پلی آف برگزار شد به نحوی که ۸ تیم برتر راهی پلی آف شده و برای قهرمانی جنگیدند.

در لیگ ۹۹ که تا سال ۱۴۰۰ هم به طول انجامید به دلیل شیوع کرونا بازی‌ها در دو گروه ۷ تیمی برگزار شد تا تیم‌های کم‌تر و سه تیم برتر هر گروه برای تعیین قهرمان به مرحله بعد راه یافتند. جالب این که در تمامی این سه دوره تیم گیتی‌پسند یک پای قهرمانی بوده اما در گام آخر کورس را به مس سونگون واگذار کرده است. در چهار دوره اخیر که به سه شیوه مختلف برگزار شده مس سونگون توانسته عنوان قهرمانی را از آن خود کند اما امسال قرار است بازی‌ها به شیوه گذشته برگزار شود.

بر اساس اعلام سازمان لیگ فوتسال فصل جدید این رقابت‌ها از ۷ مرداد و با حضور ۱۴ تیم برگزار می‌شود. بازی‌ها ۲۶ هفته به طول خواهد انجامید و در پایان رقابت‌ها تیمی که حائز بیش‌ترین امتیاز باشد عنوان قهرمانی را کسب خواهد کرد و دو تیم انتهای جدول نیز سقوط می‌کنند. به دلیل بازی‌های جام جهانی فوتسال و مقدماتی جام ملت‌های آسیا، لیگ در دو برهه با تعطیلی همراه خواهد بود و در فیفا دی‌های پیش‌رو نیز در صورت پیدا شدن حریف تدارکاتی، لیگ تعطیل می‌شود. هم‌چنین براساس تصمیمی که از لیگ گذشته گرفته شد بازی‌های لیگ برتر فوتسال به صورت فصلی و در دو سال برگزار می‌شود و بدین ترتیب پرونده لیگ برتر ۱۴۰۰ نیز در سال ۱۴۰۱ بسته خواهد شد.

سازمان لیگ با توجه به وقفه‌های زیاد قصد دارد برنامه بازی‌ها را به صورت مقطعی اعلام کند که در گام اول در روز قرعه‌کشی برنامه چهار هفته ابتدایی که پیش از جام جهانی فوتسال برگزار می‌شود را اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام

-----
----------------