×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳
بهره‌برداری تجاری از سیمولاتور آموزشی ساخت داخل نیروگاه‌های سیکل ترکیبی مپنا

به گزارش رویداد جدید به نقل از مپنا نیوز –  این سیمولاتور آموزشی، هم‌اکنون با استقرار در محل ساختمان مرکز آموزش مپنا در فردیس کرج آماده برگزاری آموزش‌های عملی به نیروهای بهره‌بردار بخش‌های گاز و بخار نیروگاهی قرار دارد. این مرکز با ارائه‌ آموزش‌های‌ لازم‌ توسط مدرسان مجرب و با فراهم‌ آوردن‌ شرایط کار در یک‌ سیستم ‌شبیه‌سازی واقعی‌، این امکان را برای پرسنل بهره‌بردار نیروگاه‌های داخل و خارج کشور فراهم‌ می‌کند تا ضمن‌ پیشگیری از ارسال فرامین‌ اشتباه‌، در صورت‌ بروز حوادث‌، تجارب‌ خود را در حفظ تجهیزات‌ نیروگاهی‌ به‌ کار گیرند.
سیمولاتور مزبور موسوم به MAPNA OTS، بستری است که کاربران و مهندسان بهره‌بردار نیروگاه، می‌توانند در حالت آف‌لاین و در وضعیت شبیه‌سازی شده و معادل با شرایط واقعی، تغییرات پارامترهای مهم تجهیزات نیروگاهی را در تمامی مراحل راه‌اندازی، بهره‌برداری و مانورهای عملیاتی نیروگاه، مشاهده و متناسب با آن‌ها اقدامات لازم را انجام داده و تأثیرات آن را مشاهده کنند.
این اقدام، گام موثری در گسترش آموزش‌های تخصصی و کاربردی و در راستای تأمین نظرات کاربران و مشتریان گروه مپنا و کاهش هزینه‌های وارده به تجهیزات صنعت برق کشور است. 


-----
----------------