×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲
بیمه سینا حامی بیمه‌ای مناطق محروم تحت پوشش بنیاد علوی شد

به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی بیمه سینا، دکتر رضا جعفری در آغاز این مراسم با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص خدمت به محرومین بیان داشت: ایشان در مقاطع مختلف تاکید فرموده‌اند که «همه باید تلاش کنند که محرومان را از محرومیّت بیرون بیاورند و تا آنجایی که در توان کشور است، به محرومان کمک کنند.» بنابراین ما به عنوان یک نهاد انقلابی وظیفه داریم بیش از سایرین به این منویات، جامه عمل بپوشانیم.

وی ادامه داد: مهندس فتاح، ریاست محترم بنیاد مستصعفان انقلاب اسلامی نیز در جلسات مختلف بر حمایت‌های بیمه‌ای از مناطق محروم توصیه و تأکید کرده‌اند که بر همین اساس، پس از برگزاری جلسات متعدد دوجانبه و تعامل مدیران و کارشناسان بیمه سینا و بنیاد علوی، بسته حمایتی بیمه‌ای مناسبی تهیه شده که امروز در قالب دو قرارداد به امضاء می‌رسد.

وی با بیان اینکه این قرارداد، نقطه عطفی در انجام رسالت‌های اجتماعی بیمه سینا به عنوان یکی از شرکت‌های وابسته به بنیاد مستضعفان خواهد بود، افزود: بیمه سینا در کنار فعالیت اقتصادی و تجاری که در بازار بیمه کشور دارد، خود را به اهداف اساسی بنیاد که همان حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه است، متعهد می‌داند.

مدیرعامل بیمه سینا با اشاره به ابعاد اجتماعی بیمه گفت: بیمه کارکردهای مختلف و متنوعی دارد اما در بُعد اجتماعی می‌تواند مانع از بروز ناهنجاری در سطح جامعه شود و بسیاری از معضلات را کاهش می‌دهد.

دکتر جعفری با تشریح برخی ویژگی‌ها و جزئیات طرح بیمه اقشار محروم بیان داشت: در فاز اول این قراردادها، حدود ۲۰۰ هزار نفر با حق بیمه اندک، تحت پوشش خدمات بیمه درمان و عمر و حوادث قرار می‌گیرند و در فازهای بعدی این خدمات به سایر بخش‌ها خواهد یافت.

به گفته وی، بیمه سینا به دنبال نفع مالی از این قرارداد نیست و صرفاً با دید حمایتی و مسئولیت اجتماعی وارد این اقدام خداپسندانه شده تا بتواند سهمی در تحقق اهداف عالیه بنیاد داشته باشد.

در ادامه این مراسم، مهندس وحید خاوه‌ای مدیرعامل بنیاد علوی با بیان اینکه ماموریت اصلی این بنیاد، توانمندسازی محرومین است، ادامه داد: ما نگاه امدادی و رسیدگی موردی به محرومین در این مجموعه نداریم بلکه به دنبال توانمندسازی و مشارکت دادن محرومان در کارهای مولد هستیم و فعالیت‌هایی که در این زمینه انجام می‌شود برگرفته از فرمان مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان در این زمینه است.

وی ضمن توضیح در خصوص ظرفیت‌های موجود در نقاط هدف بنیاد علوی در سراسر کشور گفت: بنیاد علوی اقدامات متنوعی را در این حوزه پیگیری می‌کند و با کمک بیمه سینا می‌توانیم از ظرفیت بیمه‌ای برای ارتقای زندگی اقشار هدف استفاده کنیم.

مدیرعامل بنیاد علوی ورود صنعت بیمه به موضوع محرومیت‌زدایی را اقدامی نو و درخور تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد که با اجرای این قراردادها، روند پیشرفت و آبادانی مناطق محروم به پایداری مناسب دست یابد.

خاوه‌ای با تقدیر از پیگیری مجدانه و مستمر مدیرعامل بیمه سینا برای انعقاد این قرارداد گفت: این مسئله نشان می‌دهد که روحیه و بینش حاکم بر این مجموعه با مسئولیت اجتماعی عجین است .

وی خاطرنشان کرد، با افزایش تعامل این دو نهاد و تشکیل جلسات مشترک، محصولات بیمه‌ای جدیدی متناسب با اهداف بنیاد پدید می‌آید و قطعا ثمرات خوبی به همراه خواهد داشت.

-----
----------------