×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳
جزییات تغییرات ۶ ساله هزینه خوراک خانوار

به گزارش ایبِنا، براساس آمار رسمی کشور، متوسط هزینه خوراکی و دخانی یک خانوار شهری در سال ۹۹ بیش از ۱۶۱ میلیون و ۹۴ هزار ریال بود که با رشد ۳۷.۱ درصدی مواجه شد. در همین سال هزینه خوراکی و دخانی یک خانوار روستایی نیز ۱۳۶ میلیون و ۴۴۲ هزار ریال با تغییر ۳۲.۹ درصصدی نسبت به سال ۹۸ به ثبت رسید.

هزینه خوراکی و دخانی یک خانوار شهری در سال ۹۸ نیز به میزان ۱۱۷ میلیون و ۵۲۹ هزار ریال بود که نسبت به سال ۹۷ رشد ۲۴.۴ درصدی داشت. این متوسط هزینه در یک خانوار روستایی اما ۱۰۲ میلیون و ۶۶۴ هزار ریال با رشد ۲۷.۹ درصدی ثبت شد.  

همچنین در سال ۹۷ نیز متوسط هزینه خوراکی و دخانی یک خانوار شهری ۹۴ میلیون و ۵۰۵ هزار ریال با درصد تغییر ۲۳.۱ بود که این میزان برای یک خانوار روستایی در همین سال برابر با ۸۰ میلیون و ۲۴۶ هزار ریال به ثبت رسید. این میزان نسبت به سال ۹۶ با رشد۲۰.۷ درصدی همراه بود.  

براساس این گزارش، متوسط هزینه خوراکی و دخانی یک خانوار شهری در سال ۹۶ حدود ۷۶ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال بود که نسبت به سال ۹۵ رشد ۱۵.۲ درصدی داشت. این میزان هزینه برای یک خانوار روستایی در سال ۹۶ برابر با ۶۶ میلیون و ۵۰۴ هزار ریال و رشد ۱۱.۳ درصدی بود.  

در سال های ۹۵ و ۹۴ نیز متوسط هزینه خوراکی و دخانی یک خانوار شهری به ترتیب ۶۶ میلیون و ۶۳۶ هزار ریال و ۶۲ میلیون و ۴۳۱ هزار ریال بود. متوسط هزینه خوراکی و دخانی یک خانوار روستایی اما در سال ۹۵ برابر با ۵۹ میلیون و ۷۶۹ هزار ریال و در سال ۹۴ حدود ۵۷ میلیون و ۷۷۸ هزار ریال ثبت شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


-----
----------------