×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۳۱ شهریور , ۱۴۰۲
جعفری: تامین خوراک فولادسازان با فعال شدن معادن تحت اکتشاف / افزایش صادرات محصولات فولاد خوزستان طی ۱۱ ماهه امسال

 به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه الله جعفری که در جلسه پایش اقدامات و برنامه های شرکت فولاد خوزستان سخن می گفت؛ ضمن اشاره به تامین مواد اولیه به عنوان اصلی ترین نیاز فولادسازان کشور، گفت: با توسعه اکتشافات و بهره مندی از ذخایر شناسایی شده، بخشی از نیاز فولاد خوزستان و دیگر فولادسازان به خوراک تامین خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت تامین خوراک پایدار در حوزه فولاد، اعلام کرد: در راستای اجرای برنامه های توسعه ای و ایجاد توازن درزنجیره، فولاد خوزستان باید توسعه زیرساخت ها را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

رشد صادرات و تعریف ۱۴۵ پروژه توسعه ای
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان نیز طی سخنانی گفت: این فولادساز طی ۱۱ ماهه امسال ۱٫۵۹۷ میلیون تن صادرات داشته است که به لحاظ ارزشی حاکی از رشد ۸۹ درصدی و به صورت وزنی ۱۷ درصد افزایش یافته است.
امین ابراهیمی افزود: در حال حاضر این شرکت ۱۴۵ پروژه توسعه ای به ارزش ۲۳ هزار میلیارد تومان تعریف کرده است.
وی تامین مواد اولیه و فراهم نبودن زیرساخت های لازم همچون آب، برق، گاز و بنادر را از مهم ترین چالش های ساختاری زنجیره فولاد خواند.
این گزارش می افزاید، طبق گفته ابراهیمی؛ فولاد خوزستان برنامه افزایش ظرفیت تولید تا ۶ میلیون تن(تا سال ۱۴۰۴) را هدفگذاری کرده است.
در این جلسه امیر خرمی شاد عضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو و امیر صباغ مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری این سازمان حضور داشتند.