×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳
حضور فعال بانک ملی ایران در سومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

 به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، اعضای هیات مدیره، هیات عامل و جمعی از مدیران و مسئولان ارشد بانک ملی ایران با حضور در این نمایشگاه و دیدار با مدیران عامل و نمایندگان شرکت های فعال در این صنعت، ضمن اشاره به توسعه مناسبات اقتصادی و مبادلات مالی با شرکت های تولید کننده فعال از آمادگی بانک برای توسعه و گسترش همکاری‌ها و انجام توافقات دوجانبه در راستای تسهیل خدمات مالی فیمابین خبر دادند. 

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران در این نمایشگاه در جهت توسعه و گسترش همکاری ها و انعقاد تفاهمنامه های مالی در غرفه بانک با مدیران عامل و نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، شرکت‌های پتروشیمی دماوند، پتروشیمی نوری، پتروشیمی آفتاب به علاوه گروه صنعتی رنگینه و کاتالیست و لوله گستر اسفراین و چندین شرکت فعال دیگر در صنعت نفت و پتروشیمی کشور دیدار و گفت و گو کردند.

مدیران ارشد بانک ملی ایران در جریان دیدار و گفت و گو با مدیران و نمایندگان شرکت های فعال در این نمایشگاه در راستای توسعه و گسترش همکاری‌ها و انجام توافقات دوجانبه بر تسهیل خدمات مالی فیمابین تاکید کردند.

سید فرید موسوی عضو هیات مدیره بانک ملی ایران  در این نمایشگاه اظهارداشت: ما از همه پیشنهادها و ابتکارات مطرح شده در خصوص گسترش همکاری های مالی با تولیدکنندگان صنعت پتروشیمی استقبال می‌کنیم. 

وی بر اهمیت و حمایت از تولید و ساخت داخل تاکید کرد و افزود: با برنامه ریزی های مدون صورت گرفته و هدف گذاری های انجام شده طی این رویداد به طرح کلان موضوعات پرداختیم و مسائل اساسی و اولویت ها شناسایی و دسته بندی شدند و با بهره گیری از ظرفیت های موجود درصدد ایجاد همگرایی ، ارائه شیوه های نو و خلاقانه برای تامین مالی طرح های حوزه انرژی و صنعت پتروشیمی کشور هستیم.

علی موسوی زاده عضو هیات مدیره بانک ملی ایران نیز در ادامه اظهارداشت: در آینده نزدیک با مشارکت حداکثری بانک ملی ایران با صنعت پتروشیمی و بخش های مرتبط شاهد اتفاقات ارزنده در جهت تکمیل اکوسیستم و زنجیره ارزش برای رشد افزونتر این حوزه راهبردی کشور هستیم.

وی در ادامه لازمه موفقیت بیشتر این صنعت را  تقویت بومی سازی ها برای تقویت جهاد خودکفایی دانست و افزود: بانک ملی ایران با ارائه خدمات مالی بهینه و ویژه برای تکمیل زنجیره ارزش صنعت نفت و گاز با هدف افزایش کارایی اقتصاد، توسعه یکنواخت و پایدار زنجیره ارزش، رشد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی آمادگی کامل دارد.

حسن مونسان عضو هیات عامل  و معاون شعب بانک ملی ایران نیز در دیدار با تولیدکنندگان و مدیران ارشد شرکت های فعال پتروشیمی، حمایت از دانش و تولید ایرانی و جوانان توانمند کشور را از مهم‌ترین اولویت های بانک خواند و گفت: در راستای حمایت از تولید داخل و کاهش خام فروشی برای افزایش رشد تولید ملی و اشتغال پایدار در کنار تولیدکنندگان، صنعتگران، سرمایه گذاران و فعالان عرصه صنعت پتروشیمی هستیم.

وی ادامه داد: این نمایشگاه در این سطح، نقطه‌ عطفی در جهت گسترش تعامل‌ها بین شرکت‌ها و حوزه‌های تامین مالی و ساخت داخل که همواره تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است، به شمار می‌رود.

علی رضا صادقی  عضو دیگر هیات عامل و معاون بانکداری جامع بانک ملی ایران با ابراز امیدواری از تعامل مناسب بین شرکت‌های حاضر در نمایشگاه با بانک ملی ایران، با اشاره به شعار سال اظهار داشت: امیدواریم با ظرفیت‌ها و توانمندی های موجود بانک و توان خوب متخصصان این حوزه بتوان گام های موثری در جهت تقویت تولید داخل در صنعت پتروشیمی و بهره‌ حاصل از آن در کشور برداشت.

در ادامه‌ این نشست ها، مدیران و نمایندگان اجرایی شرکت ها ضمن تقدیر از حمایت ها و همراهی های بی دریغ بانک ملی ایران با تولیدکنندگان و صنایع پتروشیمی کشور خواستار حمایت های بیشتر شدند.

نمایشگاه صنعت پتروشیمی با نگاه ویژه به صنعت پالایش و پتروپالایش از تاریخ ۲ تا ۴ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ در جزیره کیش  برگزار شد.