×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۳ فروردین , ۱۴۰۲
حفظ حقوق مشتریان و متقاضیان با تصمیم جدید صندوق توسعه تعاون صبا

به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، اوراق صندوق سرمایه‌گذاری توسعه تعاون صبا ازجمله ابزارها و راهکارهایی است که بانک توسعه تعاون پیشروی مشتریان علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری قرار داده است. عایدی ماهیانه قابل‌ارائه به دارندگان اوراق بستگی به میزان سود حاصل از پرتفوی سرمایه‌گذاری این صندوق است. همان‌طور که پرتفوی صندوق طی دوره‌هایی ممکن است از سود مناسب دوره‌ای برخوردار باشد، این احتمال نیز وجود دارد که فعالیت سرمایه‌گذاری طی دوره‌هایی با سود مناسبی روبرو نگردد.
بااین‌حال صندوق سرمایه‌گذاری توسعه تعاون صبا تا حد ممکن در راستای حفظ حقوق مشتریان عمل می‌کند، ازجمله این‌که طی روزهای ۲۵ الی ۳۰ هر ماه از هرگونه ثبت درخواست برای صدور واحدهای صندوق خودداری می‌گردد. ازآنجایی‌که صدور و ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق، به علت تعدیلات ناشی از تفاوت قیمت، متأثر از شرایط بازار سرمایه در روزهای اخیر و پیش‌بینی شرایط در روزهای آتی می‌گردد، ثبت صدور اوراق در این بازه به‌صرفه و صلاح مشتریان و متقاضیان نیست، و ازاین‌رو هیچ‌گونه درخواستی برای صدور طی این شش روز ثبت نمی‌گردد.
ازاین‌رو شعب بانک توسعه تعاون مکلف گردیده‌اند ضمن عدم ثبت درخواست صدور واحدهای صندوق در بازه زمانی یادشده، به سرمایه‌گذاران و مشتریان خود نیز به نحو مقتضی مراتب اطلاع‌رسانی و راهنمایی‌های لازم را به‌عمل‌آورند.

-----
----------------