×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳
سازمان اموال تملیکی نقشی موثر در حفظ بیت المال و تعیین تکلیف اموال متروکه و قاچاق دارد

به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، صالحی با تاکید بر نقش موثر سازمان اموال تملیکی در حفظ  اموال بیت‌المال و همچنین اجرای دستورات رئیس جمهور و رئیس قوه‌ قضاییه خواستار تسریع در تعیین تکلیف کالاهای موجود شد و اظهار کرد: قوه قضاییه در این راستا از هیچ گونه تلاش، کوشش و همکاری فروگذار نخواهد بود.

طی این بازدید دادستان استان تهران ضمن ارزیابی وضعیت پرونده‌های موجود در اموال تملیکی استان تهران، چندین پرونده را مورد بررسی قرار داد و همزمان به منظور تعیین تکلیف سریع آنها، دستورات مقتضی را برای رسیدگی بعدی صادر کرد.
همچنین صالحی دستور داد کارگروهی متشکل از معاونان دادستان و نمایندگان سازمان‌ها جهت پیگیری موضوعات مطرح شده در این بازدید تشکیل شود.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان اموال تملیکی ضمن ابراز خرسندی از بازدید میدانی مسئولان از انبارهای اموال تملیکی در سراسر کشور ابراز امیدواری کرد که با عزمی که برای رفع موانع و اصلاح قوانین و ساختار اموال تملیکی جزم شده به زودی شاهد تحولی بزرگ در روند تعیین تکلیف اموال بیت المال خواهیم بود.

در پایان این بازدید سه ساعته، دادستان تهران ضمن تاکید بر تسریع در رسیدگی به پرونده‌های بلاتکلیف از جمله پرونده سکه‌های گلدکوئست که ارزش تقریبی آن ٨٠ میلیارد تومان است و بیش از ١۵ سال بلاتکلیف مانده؛ خطاب به معاون خود مرتضی تورک دستور داد اقدامات لازم جهت تعیین تکلیف فوری این پرونده در مرجع رسیدگی انجام شود.
 


-----
----------------