×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
سهم بانک‌ها از تعداد و مبلغ تراکنش‌های بانکی چند درصد است؟

به گزارش ایبِنا، اکنون مدت‌هاست که شبکه پرداخت بانکی ایران یک دست شده و از اینرو به راحتی می‌توان با رصد اطلاعات و داده‌ها به آمار پرداخت‌های بانکی و بین بانکی دست یافت. یکی از این آمارها، تعداد و مبلغ تراکنش‌های بانکی در شبکه پرداخت و سهم هر بانک پذیرنده از این مبادلات است.
بررسی آمار سهم بازار هر یک از بانک‌های پذیرنده از تعداد و مبلغ تراکنش‌های شبکه پرداخت در آبان ماه ۱۴۰۰ حاکی از آن است که بانک ملت با سهم ۲۰.۱۰ درصدی از تعداد تراکنش‌ها و سهم ۱۹.۲۲ درصدی از مبلغ تراکنش‌ها، همچنان با اختلاف زیاد، بالاترین سهم از پذیرش تراکنش‌های بازار را به خود اختصاص داده و در جایگاه نخست در بین تمام بانک‌های پذیرنده قرار گرفته است.
پس از بانک ملت به ترتیب بانک‌های ملی، صادرات، سپه، پارسیان، کشاورزی، تجارت، سامان و رفاه کارگران بیشترین سهم را از تعداد تراکنش‌ها و بانک‌های ملی، صادرات، تجارت، کشاورزی، سپه، آینده، سامان و رفاه بیشترین سهم را از مبلغ تراکنش‌های شبکه پرداخت داشته‌اند.

از یک طرف همان طور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید بررسی سهم تعدادی بانک‌های پذیرنده از کل بازار تراکنش‌های هر یک از ابزارهای پذیرش در آبان ماه ۱۴۰۰ نشان می دهد که:
بالاترین سهم تعدادی از تراکنش‌های ابزار کارتخوان فروشگاهی به ترتیب به بانک‌های ملت (۱۹.۵۳ درصد)، ملی (۱۵.۰۶ درصد)، سپه (۱۰.۷۴ درصد) و صادرات (۸.۳۷ درصد) تعلق دارد.
بالاترین سهم تعدادی از تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی به بانک‌های پارسیان (۲۸.۸۰ درصد)، ملت (۱۶.۷۰ درصد)، ملی (۱۶.۳۸ درصد) و سامان (۷.۵۱ درصد) اختصاص داشته ‌است.
بالاترین سهم تعدادی از تراکنش های ابزار پذیرش موبایلی به بانک‌های ملت ( ۴۲.۹۶ درصد)، آینده (۲۶.۹۲ درصد)، اقتصاد نوین (۱۳.۲۹  درصد) و ملی (۷.۹۱ درصد) تعلق دارد.
همچنین در طرف دیگر بررسی سهم مبلغی بانک‌های پذیرنده از کل بازار تراکنش‌های هر یک از ابزارهای پذیرش در آبان ماه ۱۴۰۰ حاکی از آن است که:
بالاترین سهم مبلغی از تراکنش‌های ابزار کارتخوان فروشگاهی به بانک‌های ملت (۱۹.۵۴ درصد)، ملی (۱۴.۱۲ درصد)، صادرات (۱۱.۸۹ درصد) و سپه (۹.۳۴ درصد) تعلق دارد.
بالاترین سهم مبلغی از تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی به بانک‌های آینده (۲۶.۰۱ درصد)، ‌ ملت  (۱۶.۶۹ درصد)، سامان (۱۲.۸۸ درصد) و تجارت (۷.۹۹ درصد) اختصاص یافته است.
بالاترین سهم مبلغی از تراکنش‌های ابزارهای پذیرش موبایلی به بانک‌های ملت (۴۵.۷۱ درصد)، ‌ آینده (۲۵.۴۴ درصد)، اقتصاد نوین (۱۲.۰۱ درصد) و ملی (۵.۰۲ درصد) تعلق گرفته و این بانک‌ها به ترتیب در مکان‌های اول تا چهارم جای گرفته‌اند.


-----
----------------