×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲
شرکت‌های بیمه‌ای سودهای خوبی از بازار سرمایه شناسایی کردند

به گزارش رویداد جدید ، نیما نوراللهی، بیان کرد: بیمه مرکزی می‌تواند نقشی حمایتی از ایده‌های نو را درصنعت بیمه داشته باشد که امروز هم این نقش را در بیمه مرکزی می‌بینیم و اگر یک کار جدیدمطرح شود از آن حمایت و پشتیبانی لازم می‌شود .

وی، تزریق ایده‌های نو در صنعت بیمه را وابسته به یک شخص، شرکت یا یک نهاد ندانست و گفت: این مساله باید به یک فرهنگ در صنعت بیمه تبدیل شود.

نوراللهی، با بیان اینکه در دوسال اخیر، فرصت خوبی در بازارسرمایه برای کل صنعت بیمه ایجاد شد، گفت: در این مدت شرکت‌های بیمه‌ای توانستند اصلاح ساختار مالی خوبی داشته باشند.

وی افزود: با توجه به شناسایی سودهای خوب شرکت های بیمه‌ای در بازار سرمایه این شرکت ها موفق شدند بخش زیادی از ذخایر فنی خود را تکمیل کرده و کسری ذخیره را بهبود ببخشند.

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت‌نو، یکی از اتفاقات خوب سال گذشته برای صنعت بیمه را افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه‌ ای دانست و توضیح داد: با بخش نامه‌هایی که در خصوص افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه‌ای و معافیت‌هایی که برای این افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها دیده شد بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای توانستند از محل سودانباشته یا تجدید ارزیابی افزایش سرمایه و اصلاح ساختار مالی انجام دهند.

به اعتقاد وی، درحال حاضر شرکت‌های بیمه قدیمی‌تر هم  به خوبی وارد بازار سرمایه شده و سودهای خوبی را نشان دادند پس به‌طور قطع، حضور پررنگ و هوشمندانه در بازار سرمایه بخشی جدی از کار شرکت‌های بیمه‌ای است.

منبع خبری : چابک آنلاین


-----
----------------