×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
شرکت دخانیات به دنبال شفافیت در همه مراحل فعالیت و حذف رانت است

به گزارش رویداد جدید به نقل از ایرنا ، محسن شهباززاده پنجشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات توتون کاران گلستان در سالن اجتماعات فرمانداری علی آباد همچنین اظهار داشت: در حال حاضر چهار شرکت ایرانی با کسب استاندادردهای لازم از توانمندی صادرات سیگار برخوردارند که از این شرکت ها تعهد گرفته شده تا دغدغه کشاورزان برای خرید توتون را از بین ببرند.

وی بیان کرد: برنامه ریزی و ساماندهی برای تولید با بهره گیری از نظر کارشناسان انجام شده و در سال های آینده حمایت از توتون کاران افزایش خواهد یافت.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت شرکت دخانیات کشور افزود: به شرکت های تولید سیگارت اعلام شده که با اجرای پیمان کشت، متعهد به ارائه خدمات هرچه بهتر در تهیه بذر و ادوات کشاورزی به توتون کاران شوند .

شهباززاده همچنین خواستار همراهی بیشتر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در حمایت از توتون کاران در راستای رفع مسائل و مشکلات تولید این محصول شد.

گفته می شود ۶۵ درصد توتون ایران در گلستان تولید می شود و ارقام ” ویرجینیا” و ” بارلی” در علی آباد و گرگان ” باسما ” در مینودشت از لحاظ کیفیت بهترین توتون تولید شده ایران است .

مهران یونسی مدیر مجتمع دخانیات گلستان پیش بینی کرد که امسال ۲ هزار و ۵۰ تن توتون از سطح هزار و ۲۸۷ هکتار مزرعه زیر کشت این محصول در شهرستان های مینودشت، علی آباد و گرگان تولید شود.

بیشترین سطح زیر کشت توتون امسال در گلستان ، به شهرستان مینودشت اختصاص دارد .

دوره کشت و برداشت توتون حدود یکسال است که هر هکتار کشت توتون ظرفیت ایجاد فرصت شغلی برای پنج تا ۱۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم دارد.

استان گلستان با ۶۴۰ هزار هکتار زمین زراعی از قطب های مهم تولید محصولات زراعی کشور به شمار می رود.


-----
----------------