×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۳۱ شهریور , ۱۴۰۲
صدور ۱۳۵ پروانه اکتشاف و ۱۶ گواهی کشف برای محدوده‌های اکتشافی ایمیدرو و شرکت های تابعه

به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، احمد فتاحی مجلج با بیان این مطلب گفت: ایمیدرو و شرکت های تابعه طی برنامه اکتشافی سال های ۹۲ تا ۱۴۰۰، ۸۱ پهنه به مساحت ۴۸۱ هزار و ۳۱۴ کیلومتر مربع را در اختیار داشته که پس از انجام عملیات اکتشافی فازهای شناسایی و پی جویی، ۷۰ پهنه (به مساحت ۴۲۵ هزار و ۹۳ کیلومتر مربع) را آزاد کرده است.
وی افزود: ایمیدرو و شرکت های تابعه در حال حاضر ۱۱ پهنه به مساحت ۵۶ هزار و ۲۲۱ کیلومتر مربع را در اختیار دارد که با مجموع مساحت زیرپهنه ها، محدوده های درخواستی، پروانه های اکتشافی و گواهی کشف، این رقم به ۹۱ هزار و ۶۷ کیلومترمربع می رسد.

درخواست ۶۶۹ پروانه اکتشاف
مدیر اکتشاف ایمیدرو با اشاره به آمار درخواست پروانه های اکتشاف این سازمان گفت: در حال حاضر، ۶۶۹ فقره درخواست ثبت و صدور پروانه اکتشاف به مساحت ۲۵ هزار و ۶۵۹ کیلومتر مربع از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها شده است.
وی ادامه داد: ایمیدرو و مجموعه‌های تابعه (ایمپاسکو، شرکت آلومینای ایران، طرح توانمند‌سازی اکتشاف و شرکت ملی صنایع مس ایران) طی ۹ ماهه امسال، حدود ۱۵۳ هزار متر حفاری اکتشافی با هزینه ۳ هزار و ۲۱۳ میلیارد ریال انجام داده است.