×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲
صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه الماس بیمه دی؛سه‌ساله ۱۶۳ درصد بازدهی به سرمایه‌گذاران خود داد

 صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه الماس بیمه دی، یک صندوق با درآمد ثابت است که ارزش خالص دارایی آن ۲۰۲ میلیارد ریال بوده و از تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۷ آغاز به فعالیت کرده است.

صندوق با درآمد ثابت صندوق‌هایی با تضمین‌های خاص است که بدون زیان بوده و درهرصورت باید به سرمایه‌گذاران بازدهی دهد.از طرف دیگر به دلیل اینکه صندوق‌های درامد ثابت در بخش اوراق بهادار و سپرده‌های بانکی سرمایه‌گذاری می‌کنند دارای کمترین ریسک بوده و همواره موردتوجه سرمایه‌گذاران کم ریسک هستند.

صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه الماس بیمه دی، دارای هفت میلیون واحد سرمایه‌گذاری شده دارد که تعداد واحدهای صادره ۵۶۴۴ واحد از ابتدا صادرشده است. در حقیقت ، این صندوق ۳۱ درصد صدور در مقابل ۰٫۳درصد ابطال در ماه‌های اخیر داشته است.

نکته جالب‌توجه روی این صندوق خریدهای حقوقی است. چرا که تعداد سرمایه‌گذاران حقوقی و درصد تملک آن‌ها که ۵۸۳ سرمایه‌گذار هستند، معادل ۷۸ درصد و تعداد سرمایه‌گذاران حقیقی نیز ۲۲ درصد است.
قیمت صدور هر واحد در دوم اسفند ۱۴۰۰ حدود ۲۸۸۵۵ ریال و قیمت ابطال هر واحد ۲۸۸۱۸ ریال است. قیمت آماری هر واحد ۲۹۲۳۰ ریال است.

بازدهی روزانه این صندوق ۰٫۳ درصد، هفتگی ۰٫۷ درصد، ماهانه ۱٫۵۱ درصد ، شش‌ماهه ۳٫۵۷ درصد و سالانه ۱۴٫۳۳ درصد و بازدهی کل دوران سه سال و سه‌ماهه از عمر صندوق، معادل ۱۶۳ درصد است.
این صندوق ۴۳،۶۱ درصد در اوراق مشارکت و ۲۰ درصد در سپرده بانکی، دارایی ۱۱،۱۵ درصد و مابقی را در بخش سهام سرمایه‌گذاری کرده است.

این صندوق دوره تقسیم سو ندارد بلکه روی قیمت فروش، بازدهی صندوق محاسبه‌شده و به فروشنده تعلق می‌گیرد.

مدیر صندوق شرکت سبد گردان الماس و متولی صندوق حسابرس شخص اندیشان و حسابرس صندوق موسسه حاسبرسی و خدمات فاطر است.