×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱
ضوابط بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ شد

 به گزارش رویداد جدید به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، براساس دستور اداری صادر شده توسط دکتر سید میرهاشم موسوی، حق بیمه تکمیلی درمان از تاریخ ۱ آذر ۱۴۰۰ لغایت ۳۰ آبان ۱۴۰۱ با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برای هر نفر ماهانه ۹۱ هزار تومان است.

با توجه به مصوبات هیات محترم مدیره مبنی بر مساعدت به مستمری‌بگیران بابت بیمه تکمیلی درمان طی دوره مذکور به ازاء هر نفر از مشمولین ماهانه مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان توسط واحدهای اجرایی به حساب هزینه کمک به بیمه تکمیلی درمان منظور و با هماهنگی کانون بازنشستگان شهرستان و استان‌‎‌‎‎ مربوطه به شرکت طرف قرارداد پرداخت می‌شود. از تاریخ ۱ آذر ۱۴۰۰ لغایت ۳۰ آبان ۱۴۰۱ مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازاء هر نفر بابت بیمه تکمیلی درمان از مستمری ماهانه مشمولین کسر خواهد شد.

همچنین به موجب قرارداد منعقده بین کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه ایران، حق بیمه عمر با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برای هر نفر ماهانه مبلغ ۱۴ هزار و ۵۵۰ تومان است. مشمولین قراردادهای مذکور عبارتند از مستمری‌بگیران بازنشسته، ازکارافتاده کلی و مستمری‌بگیران بازمانده، به همراه همسر و یا همسران دائم و در صورت تمایل سایر افراد تحت تکفل واجد شرایط آنان. براساس قرارداد منعقده، مستمری بگیر اصلی می‌تواند در صورت تمایل تمامی افراد تحت تکفل خود را تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار دهد و گزینش برخی از افراد تحت تکفل ( فرزندان و پدر و مادرحسب مورد) مجاز نمی‌باشد.

در صورت فوت مستمری‌بگیران بازنشسته و ازکارافتاده کلی مشمول بیمه تکمیلی درمان، تداوم پوشش بیمه‌ای مذکور برای مستمری‌بگیران بازمانده آنان امکان‌پذیر است. ضمناً می‌بایست هنگام اخذ درخواست برقراری مستمری بازماندگان (حضوری و غیرحضوری)، اطلاع‌رسانی لازم درخصوص پوشش بیمه عمر مستمری‌بگیران متوفی از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان و واحد اجرایی ذیربط صورت پذیرفته و بازماندگان جهت استفاده از مزایای بیمه مذکور به کانون‌های بازنشستگی شهرستان مربوطه راهنمایی گردند.

 بر اساس مفاد قرارداد منعقده حداکثر سه ماه پس از تاریخ شروع آن، مستمری‌بگیران مشمول که تاکنون تحت پوشش بیمه‌های یادشده قرار نگرفته‌اند در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به کانون‌های بازنشستگی مربوطه نسبت به ارائه درخواست برقراری پوشش بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر اقدام نمایند. کانون‌های بازنشستگی موظفند ضمن اخذ رضایت‌نامه از متقاضیان جدید، فهرست اسامی آنان را به شعب اعلام نمایند. در صورت اضافه‌شدن این‌دسته از افراد کسر حق بیمه مربوط به بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر و همچنین احتساب مبلغ مساعدت سازمان از ابتدای قرارداد الزامی می‌باشد.

بازنشستگان و مستمری‌بگیران جدیدی که مستمری آنان در طی مدت قرارداد برقرار می‌گردد درصورت تمایل می‌توانند حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ صدور حکم برقراری مستمری با مراجعه به کانون‌های بازنشستگی مربوطه نسبت به ارائه درخواست خود مبنی بر برقراری پوشش بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر اقدام نمایند.کسر حق بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر و احتساب مبلغ مساعدت سازمان در خصوص این‌دسته از مستمری‌بگیران می‌بایست از تاریخ برقراری صورت پذیرد.

پذیرش انصراف از پوشش بیمه‌های مذکور بر عهده کانون‌های بازنشستگی بوده و کمافی‌السابق کانون‌های یاد شده درخصوص برگشت مبالغ کسر شده و جلب رضایت مستمری‌بگیران مسئول و متعهد می‌باشند و می‌بایست فهرست مشخصات این دسته از مستمری‌بگیران را جهت توقف کسر حق بیمه‌های مربوطه به واحدهای اجرایی اعلام نمایند.

-----
----------------