×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲
مذاکرات اولیه برای بررسی مشارکت ایمیدرو و ایدرو برای فعالیت در یک میدان گازی

به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، امیر خرمی شاد در نشست ویدیوکنفرانسی با مدیران ارشد ایدرو و مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به توانمندی های مالی و فنی شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران (وابسته به ایدرو) و تجربه مناسب در اجرای برخی فازهای پارس جنوبی، می توان از این ظرفیت ها بهره برد.
وی ادامه داد: امیدواریم با انجام مذاکرات بعدی بین شرکت های فولاد مبارکه و شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران و به موازات آن با وزارت نفت، با اختصاص یک میدان گازی و اجرای عملیات استخراج، نسبت به تامین نیاز صنایع معدنی به انرژی گاز، اقدامی پایدار صورت گیرد.

آمادگی شرکت ام.پی.ام.آی برای مشارکت
محمدرضا ناصح، مدیرعامل شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران (ام.پی.ام.آی) در این جلسه گفت: این شرکت آمادگی استفاده از امکانات و توانمندی های خود در سطح سرمایه گذاری و پیمانکاری برای مشارکت در توسعه میدان گازی برای ایمیدرو را دارد.
وی افزود: این شرکت تاکنون فازهای ۶، ۷ و ۸ پارس جنوبی را اجرایی کرده و به اتمام رسانده و فاز ۱۴ این منطقه گازی را تا پایان امسال راه اندازی می کند.

مذاکرات در جریان
محمدیاسر طیب نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در این جلسه گفت: این شرکت تاکنون اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری در میدان گازی را با توجه به نیاز داشته است و اکنون دو شرکت فولادی نیز آمادگی مشارکت برای این منظور را اعلام کرده اند.
وی ادامه داد: مذاکرات با شرکت نفت برای بررسی نوع میدان گازی در جریان است و در مرحله تبادل اطلاعات هستیم.