×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳
معادن سنگ مرمریت و کرومیت استان فارس زیر چتر بیمه پاسارگاد

به گزارشرویداد جدیدبه نقل از روابط عمومی بیمه پاسارگاد، ساسان منتظمی مدیر منطقه ۵ استان فارس بیمه پاسارگاد در خصوص پوشش بیمه های معادن استان بیان کرد: برای اولین بار در صنعت بیمه کشور معادن سنگ مرمریت و کرومیت استان فارس با ابراز رضایت از خدمات بیمه پاسارگاد طی سال های متمادی تحت پوشش این شرکت قرار گرفته است.
مدیر منطقه استان فارس افزود: در این همکاری که با تلاش های رئیس و کارشناسان شعبه شیراز صورت گرفته است، تعداد ۵۰ دستگاه از انواع بیل مکانیکی ، لودر ، دامپتراک و … در دو معدن مذکور در حال فعالیت است که از سال ۱۳۹۴ تا کنون نزد شرکت بیمه پاسارگاد تحت پوشش قرار گرفته است.
این معدن با سابقه شروع فعالیت از سال ۱۳۹۱، به تعداد ۴۳۳ نفر نیروی انسانی فعال در حال استخراج سنگ معدن از مرغوب ترین نوع مرمریت خاکستری دنیا موسوم به سیلک امپرادور یا پرشین سیلک است که به دلیل کیفیت بالا مورد استقبال گسترده مشتریان داخلی و خارجی قرار گرفته است.

گفتنی است استان فارس از نظر تعداد معادن و میزان استخراج در رتبه چهارم و از نظر ذخایر معدنی جایگاه هشتم کشور را در اختیار دارد و از جمله استان هایی است که در حوزه اشتغال معدنی هم جزء استان های برتر کشور محسوب می شود ، همچنین این استان از نظر میزان سنگ های تزئینی ایران در رتبه دوم و دارای ۳۵۰ واحد سنگبری فعال است.


-----
----------------