×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱
میراث ماندگار بانک پاسارگاد در مسیر توسعه فرهنگ و آموزش کشور

بانک پاسارگاد به‌عنوان سازمانی فعال در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و مدرسه‌سازی، توسعۀ فرهنگ و آموزش کشور را هدفی متعالی در نظر گرفته و پیوسته فعالیت‌های سازنده‌ای را در این راستا انجام می‌دهد. بخشی از این فعالیت‌ها معطوف به ساخت مدرسه در نقاط آسیب‌دیده از سیل و زلزله و مناطق کمتر برخوردار کشور می‌باشد. در این راستا این بانک تاکنون ۳۳ مدرسه در استان‌هایی هم‌چون لرستان، خوزستان، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، البرز، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی احداث کرده است و ساخت ۱۴مدرسه دیگر را نیز در دستور کار دارد.

از جمله فعالیت‌های مدرسه‌سازی این بانک در استان‌های مختلف در طول سال جاری می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

استان خوزستان: از اقدامات بانک پاسارگاد در این استان جنوبی کشور می‌توان به ساخت مدرسه در مناطق مختلف از جمله: روستای ذبیددبات شهرستان شوش، الوان در شهرستان کرخه و مهرشهر شهرستان دزفول اشاره کرد.

استان گلستان: این استان نیز از مدرسه‌سازی بانک پاسارگاد بی‌بهره نمانده و سه مدرسه “شهید سالار” در روستای پیرآغاچ، مدرسه “امیرکبیر” در روستای قرنجیک و مدرسه “شهید مفتح” در روستای صحنه، با حمایت‌های مالی و معنوی بانک پاسارگاد ساخته و تجهیز شده‌اند.

استان لرستان: کودکان روستای‌های شیراوند واقع در شهرستان رومشکان، روستای دمرود علیا از توابع شهرستان معمولان و روستای همت آباد شهرستان بروجرد استان لرستان هم امسال در مدرسه‌ای تحصیل می‌کنند که به همت بانک پاسارگاد ساخته شده است. گفتنی است فعالیت ساخت ۱۳مدرسه دیگر نیز در این استان آغاز شده است.

استان خراسان جنوبی: در ادامه مجموعه فعالیت‌های حوزه مسئولیت اجتماعی و مدرسه‌سازی بانک پاسارگاد، مدرسه‌‌ای برای کودکان روستای گلگزی از توابع شهرستان نهبندان استان خراسان جنوبی که منطقه‌ای صعب‌العبور به شمارمی‌آید ساخته شد. این مدرسه به نام نجمه خدمتی بانوی قهرمان رشته تیراندازی کشورمان در المپیک نام‌گذاری شده است و شرایط تحصیل برای دانش‌آموزان این روستا و هم‌چنین روستاهای اطراف را باتوجه به راه‌های دست‌رسی به این منطقه آسان کرده است.

استان هرمزگان – جزیره قشم: شاید تعجب کنید که جزیره قشم با وجود پتانسیل‌های بالایی که برای رشد و توسعه دارد، اما بسیاری از روستاهای آن از حداقل امکانات رفاهی هم برخودار نیستند. با این وجود بانک پاسارگاد در راستای فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی خود، ساخت یک باب مدرسه شش‌کلاسه در «روستای زینبی» جزیرۀ قشم را آغاز کرده است تا فرزندان میهن عزیزمان در این منطقه نیز از نعمت آموزش شایسته برخوردار شوند.

با توجه به اهمیت و ضرورت مدرسه‌سازی در کشور، با کمک موسسات، بنیادهای خیریه و مشارکت هموطنان عزیز تا کنون مدارس زیادی ساخته شده. بانک پاسارگاد نیز در این مسیر اقدامات گسترده‌ای را انجام داده و با ساخت مدرسه و کتا‌بخانه در نقاط مختلف ایران عزیز، شرایط رشد و توسعه آینده‌سازان این مرز و بوم را فراهم کرده است.

-----
----------------