×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۱
نقش آفرینی نظام بانکی در تأمین مالی پروژه‌های بزرگ حائز اهمیت است

به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در نشستی با تیم اقتصادی دولت و مدیران عامل بانک‌های کشور، مدیران بانک‌ها را امنای کشور تلقی نمود و نقش بانک‌ها در تأمین مالی پروژه‌های اقتصادی کلان را حیاتی دانست.

رییس جمهور افزود: دولت به مدیران بانک‌ها اعتماد و اعتقاد دارد ولذا مدیران با شجاعت و شهامت اقدامات تحول آفرین در حوزه‌های پولی، سرمایه گذزاری و اقتصادی انجام دهند.
رییسی اظهار داشت: نظام پولی هم باید مقتدر و هم اعتبار و آبرومند باید باشد، باید خود مدیران برای حفظ و صیانت از نظام بانکی پیش گام و مدعی باشند.
رئیس جمهور با ابراز خشنودی از جلسه مفید برگزار شده بر تداوم برگزاری جلسه گفت: بازنگری مقررات حاکم ضروری است و تشکیل کارگروه خاص بانک‌های خصوصی و دولتی با مشارکت بانک مرکزی و استفاده از تجارب ارزشمند مدیران خدوم شبکه بانکی مورد تاکید است.
او در ادامه گفت: بانک‌ها ترتیبی اتخاذ نمایند تا اعطای تسهیلات به مردم تسهیل شود و در عوض افراد بدحساب امکان دریافت آسان وام نداشته باشند.
رئیس دولت در بخشی از سخنانش بر ضرورت هدایت نقدینگی به فعالیت‌های تولیدی پرداخت و گفت: اگر نقدینگی به سمت تولید هدایت شود، مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اما اگر نقدینگی به سوی تولید نرود، مانند سیل در جامعه به راه افتاده و به هر جا برسد، خرابی به بار می‌آورد.
رئیس جمهور در ادامه به این نکته اشاره کرد که بانک‌ها باید به ایجاد بنگاه‌ها بپردازند نه اینکه بنگاه داری کنند. رئیس دولت با بیان اینکه به نتیجه رسیدن تحول اقتصادی در گروه تحول نظام بانکی کشور است بر این نکته تاکید کرد که بانک‌ها در اعطای وام‌های خرد باید به جای تقاضای وثیقه بر اعتبار سنجی تکیه کنند.
گفتنی است در این جلسه که با حضور معاون اول رییس جمهور، معاون اقتصادی رییس جمهور، مشاور عالی اقتصادی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس کل بانک مرکزی و مدیران عامل سی بانک دولتی و خصوصی برگزار شد، مدیرعامل بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از هفت مدیر عامل منتخب شبکه بانکی به ایراد سخن پرداخت.

-----
----------------