×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳
نگاه آینده‌نگرانه گل گهر در سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت

تجارت‌گردان – نگاه بلند مدت با بررسی تمامی فاکتورهای اثر گذار در توسعه پایدار می تواند به حضور قدرتمند یک شرکت و استقبال از سهام آن در بازار سرمایه کمک کند.
شرکت های معدنی نیز در سال های اخیر به ویژه شرکت های فعال در حوزه سنگ آهن، با تکمیل زنجیره ارزش سعی بر افزایش درآمد و سود حاصل داشتند تا بتوانند نقدینگی بالایی برای طرح بلند مدت خود که عموما طرح های توسعه ای محسوب می شوند را فراهم کنند.

در این‌ بین شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با نگاهی توسعه ای در مسیری درست قدم برداشته است تا با استفاده از نقشه راه تدوین شده، نقش خود در زنجیره ارزش فولاد را افزایش دهد.
چنین نگاهی از سوی مدیران‌ این مجموعه باعث شده تا پروژه های بلند مدت تعریف و در جهت افزایش بهره وری و‌ سود بیشتر گام بردارد.

اما در بعد دیگر گل گهر در ۶ ماهه سال جاری موفق به افزایش ۲۱۰ درصدی سرمایه گذاری های بلند مدت خود نسبت به مدت مشابه سال گذشته شد.
وصول مطالبات و افزایش کیفیت سود در کنار رشد ۱۳۰ درصدی فروش توانست نقدینگی لازم برای سرمایه گذاری در پروژه های بلند مدت را فراهم کند.
اتفاقی که نشان می‌ دهد، گل گهر با آینده نگری درست در مسیر توسعه قدم برداشته تا علاوه بر نقش آفرینی بیشتر در زنجیره ارزش بتواند بر میزان درآمدهای خود بیفزاید.

اما این نگاه دستاوردهای بسیاری به همراه دارد:

افزایش نقدینگی برای اجرای پروژه های بلند مدت، یعنی گل گهر در افزایش فروش توانمند بوده و توانسته با تولید محصولات کیفی سهم خود در بازار را افزایش دهد.
از سویی دیگر تعریف پروژه های بلند مدت نشان از افزایش این سهم در سال های پیش رو دارد، موضوعی که سهامداران را در این آشفته بازار بورس به داشتن «کگل» امیدوار می کند.

گل گهر پس از حضور در ابر پروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی و همچنین یکه تازی در تولید کنسانتره سنگ آهن، نشان داد بی گدار به مسیر توسعه نیامده و خود را برای حضور حداکثری در زنجیره تامین آماده کرده است.
افزایش سهم فروش و به دنبال توسعه بخش های دیگر از این مجموعه همان نگاه بلند مدتی است که نبود آن در بسیاری از مجموعه ها مشکلات بسیاری به همراه داشته است.

گل گهر با تامین نقدینگی لازم در مسیری توسعه نشان داد می توان در شرایط سخت تحریمی و اقتصادی مسیر توسعه پایدار را تدوین و نقدینگی لازم برای آن را تامین کند.
این نگاه و این تامین نقدینگی باید در تمامی بخش ها به ویژه در بالادست و بهره برداری از ذخایر جدید هم در دستور کار قرار گیرد.

درواقع با چنین اقداماتی گل گهر به هدف خود یعنی ایجاد منطقه اقتصادی و سهم خواهی بیشتر از بازار در میان تولیدکنندگان زنجیره تامین، نزدیک تر خواهد شد.

منبع خبر: تیتر‌۲۰


-----
----------------