×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۳
پاکسان برنامه های بزرگی را محقق کرد

به گزارش رویداد جدید به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پاکسان نیوز: مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان با حضور حداکثری سهامداران برگزار شد.
مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده شرکت پاکسان با حضور آقایان معین زاد سرپرست شرکت توسعه صنایع بهشهر، داود حمزه عضو هیات مدیره ومعاون امور شرکت‌ها و مجامع، فاطمی عضو هیئت مدیره و امیرعلی نعمت الهی مدیرعامل هلدینگ صنعت شوینده و اعضای هیئت مدیره این شرکت و دیگر مدیران گروه و اعضای هیئت مدیره شرکت پاکسان و سهامداران و نمایندگان قانونی آنان به صورت حضوری و مجازی روز ۱۴ اسفندماه سال جاری در محل سالن پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد.
حسن بقائی مدیرعامل شرکت پاکسان در ابتدای این جلسه گزارشی در خصوص اقدامات روی داده در سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ارائه نمود.
وی در ابتدای این جلسه به اقدامات صورت گرفته در پاکسان اشاره نمود و گفت: شرکت پاکسان در سال مالی که سپری کرد موفق شد رکورد‌های بی نظیری را از خود بر جای بگذارد و به رشد تولید، فروش و صادرات دست پیدا کند.
بقائی در گزارش خود به ثبت رکورد تولید ۱۳۶/۳۸۶ تنی محصولات این مجموعه اشاره کرد و یادآورشد: علی رغم تمام مشکلاتی که حوزه تولید به دلیل تحریم‌های ظالمانه کشورمان با آن روبه‌رو بود شرکت پاکسان به کمک نیرو‌های توانمند خود موفق شد در بخش فروش نیز رقم ۱۳۳/۵۴۵ تن را به نام خود ثبت کند.
بقائی در بخش دیگری از گزارش خود ضمن اشاره به تحقق درآمد پیش بینی شده پاکسان در سال مالی گذشته افزود: با برنامه ریزی مدون و استراتژیکی موفق شدیم درآمد ۲۵ هزار میلیار ریالی را محقق نمائیم و به رقم ۱۲/۵ میلیون دلاری صادرات دست پیدا کنیم.
درآمد ۷ هزار میلیارد ریالی محصولات صنعتی از دیگر مواردی بود که مدیرعامل شرکت پاکسان در گزارش سالیانه خود به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان ارائه نمود.
بقائی به منطقی شدن قیمت‌ها به عنوان راهکاری برای رفع بخشی از مشکلات نقدینگی اشاره کرد و گفت: در بحث قیمت تمام شده برای حفظ حقوق سهامداران و نوسانات بازار، درخواستی برای واقعی شدن قیمت تمام شده برخی از محصولات ارائه داده ایم که بررسی و اقدام خواهد شد.
وی به افزایش قیمت چند باره مواد اولیه، هزینه‌های بسته بندی، ماشین آلات و…. اشاره کرد و منطقی شدن قیمت محصولات شوینده را غیرقابل اجتناب خواند.

افزایش سرمایه ۷۵۴ درصدی از مازاد تجدید ارزیابی به تصویب رسید
وی ضمن اشاره به برنامه‌های آتی مجموعه تاکیدکرد: در نظر داریم با برنامه ریزی‌های صورت گرفته پروژه پاکسان صنعتی را در کمترین زمان ممکن محقق کنیم و برای توسعه زیربنایی و تولید محصولات جدید اقدامات جدی صورت دهیم تا با تولید مایعات این مجموعه تحت برند پوش سبد کالایی محصولات خود را بیش از پیش تکمیل نموده و در جهت تقویت سهام این مجموعه و حقوق سهامداران گام برداریم.
بقائی در ادامه گزارش خود به حق لایسنس برند‌های متعلق به پاکسان به عنوان بخشی از درآمد‌های این مجموعه اشاره کرد.
سپس مجمع عمومی فوق العاده پاکسان به منظور تصویب افزایش سرمایه تشکیل جلسه داد.
این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها (صرفا عرصه زمین) در دستور کار جلسه بود که سهم سود انباشته در این افزایش سرمایه ۲۱۱۹ میلیارد ریال و سهم تجدید ارزیابی ۸۱۴۱ میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود و بر این اساس سرمایه پاکسان از رقم ۱۰۸۰ میلیارد ریال صرفا از محل مازاد ارزیابی و دارائی به ۹۲۲۱ میلیارد ریال معادل ۷۵۴ درصد افزایش یافت.
پاکسان با هدف اصلاح ساختار مالی، توسعه، به روز رسانی خطوط تولید صابون در راستای افزایش بهره‌وری، جلوگیری از کاهش تولید محصول و رقابت پذیری محصول با سایر برند‌ها و جلوگیری خروج نقدینگی و… را در دستور کار قرار داد.
حسابرس قانونی در مجمع عمومی عادی سالیانه عملکرد شرکت پاکسان در سال مالی منتهی به ۳۰/۰۹/۱۴۰۰ را قابل قبول و مثبت ارزیابی نمود.

پاکسان برنامه های بزرگی را محقق کرد

از محصولات پوش رونمائی شد
در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان که با حضور سرپرست و اعضای هیئت مدیره توسعه صنایع بهشهر، هلدینگ صنعت شوینده و جمع کثیری از سهامداران این مجموعه برگزار شد از محصولات این مجموعه با برند پوش رونمائی شد.
به گفته حسن بقائی مدیرعامل پاکسان، در پی استقبال مصرف کنندگان از محصولاتی با نام تجاری پوش، پاکسان در نظر دارد به منظور تکمیل سبد کالایی خود تولید محصولات دیگر با این نام تجاری را در برنامه‌های میان مدت خود قرار دهد.
حسن بقائی مدیرعامل شرکت پاکسان با اعلام این خبر گفت: محصولات جدیدی با نام تجاری پوش به سبد کالایی پاکسان اضافه خواهدشد که مهمترین آن‌ها عبارتند از مایع دستشویی، صابون، مایعات ظرفشویی، پودر دستی و ماشینی، مایعات لباسشویی و.. است.