×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۳ فروردین , ۱۴۰۲
پرواز در فرودگاه‌های کشور دو برابر شد

به گزارش رویداد جدید به نقل از  وزارت راه و شهرسازی، سیاوش امیرمکری، با اعلام این خبر عنوان کرد: فروردین و اردیبهشت امسال در مجموع ۴۸ هزار و ۷۳۵ پرواز با جابه‌جایی حدود سه میلیون و ۶۳۷ هزار مسافر در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته در نشست و برخاست ۱۰۰ درصد و در اعزام و پذیرش مسافر ۷۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

امیرمکری افزود: در پروازهای داخلی فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در نشست و برخاست ۱۰۰ درصد و در اعزام و پذیرش مسافر ۷۱ درصد افزایش وجود داشته است. همچنین آمار پرواز و جابه‌جایی مسافر در پروازهای خارجی و بین المللی نیز رشد ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران همچنین با بیان اینکه اردیبهشت امسال ۲۳ هزار و ۴۶۴ پرواز با جابه‌جایی بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت انجام شده است، گفت: در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست ۶۳ درصد و در اعزام و پذیرش مسافر ۳۰ درصد افزایش وجود داشته است.

به گزارش شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، وی افزود: کل پروازهای فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ نسبت به فروردین  در نشست و برخاست هفت درصد و  در اعزام و پذیرش مسافر ۱۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

-----
----------------