×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳
چرا لیگ‌برتر برای تیم‌ملی فوتبال زودتر تعطیل نشد؟

به گزارش ایسنا، اردوی تیم ملی فوتبال ایران از چهارم خردادماه سال جاری و پس از برگزاری دیدارهای معوقه تشکیل شد و ملی پوشان شاغل در لیگ برتر بعد از برگزاری بازی‌های خود در سوم خرداد، فورا به محل اردوی تیم ملی رسیدند و چهارم خرداد نخستین جلسه تمرین را برگزار کردند.

برنامه دور از انتظار تیم‌ملی از نظر زمان‌بندی

در نهایت تیم ملی فوتبال ایران چهارم و پنجم خرداد سال جاری تمرینات خود را در تهران و در آکادمی ملی فوتبال برگزار کرد و صبح روز ششم راهی کیش شد. طبق برنامه تمرینات تیم ملی تا صبح روز ۱۰ خرداد در کیش دنبال خواهد شد و سپس ملی ‌پوشان با پرواز اختصاصی از این جزیره راهی منامه بحرین می‌شوند و باید در فاصله ۱۲ روز، چهار مسابقه باقیمانده خود در مرحله مقدماتی جام جهانی را برگزار کنند تا تکلیف صعود تیم ملی از مرحله گروهی مشخص شود.

پنجشنبه ۱۳ خرداد اولین مصاف تیم ملی فوتبال ایران در بحرین مقابل هنگ‌ کنگ برگزار می‌شود، سپس ملی‌پوشان دوشنبه ۱۷ خرداد به مصاف بحرین می‌ روند، پس از آن ۲۱ خرداد به مصاف با کامبوج و در دیدار پایانی، دوشنبه ۲۵ خرداد مقابل تیم ملی فوتبال عراق صف آرایی خواهند کرد.

 برگزاری مسابقات لیگ برتر تا دقیقه ۹۰

این درحالی بود که پنج مسابقه معوقه اعلام شده هفته‌های بیستم و بیست و یکم لیگ برتر فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ لغو شد و برنامه‌های معوقه‌ اعلام شده که تعویق شده اینگونه بود که قرار بود پیش از تغییرات، صنعت نفت آبادان- استقلال به عنوان دیدار معوقه از هفته بیستم، جمعه ۳۱ اردیبهشت و دیدار فولاد خوزستان-تراکتور تبریز، سه شنبه ۴ خرداد برگزار شود.

همچنین از دیدارهای معوقه هفته بیست و یکم قرار بود جمعه ۳۱ اردیبهشت سایپا – فولاد خوزستان به مصاف هم بروند و در عین حال سه شنبه چهارم خرداد استقلال – شهرخودرو و نیز ذوب آهن – پرسپولیس مقابل یکدیگر صف آرایی کنند که تمامی این مسابقات از سوی سازمان لیگ لغو شد و قرار شد در زمان دیگری برگزار شوند.

سهیل مهدی، رییس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران پیش از این به ایسنا اعلام کرد، در حال برگزاری دیدارهای معوقه هستیم و پس از آن که سرمربی تیم ملی فوتبال ایران دیدارهای چهارم خرداد را حذف کرد، قاعدتا بخشی از مسابقات ۳۱ اردیبهشت نیز جا به جا و برنامه دیدارها دچار تغییر و هفته بازی‌ها نیز دستخوش جابجایی شد، بنابراین در نهایت دیدارهای چهارم خرداد و ۳۱ اردیبهشت دچار تغییر شد و سازمان لیگ به باشگاه هایی که قرار بود مسابقه داشته باشند اعلام کرد به واسطه تغییرات تیم ملی، زمان برگزاری مسابقات جا به جا شده و متعاقبا اعلام می‌شود.

در نهایت اما، دیدار تیم های فوتبال ذوب آهن اصفهان و پرسپولیس تهران، سوم خردادماه سال جاری برگزار شد و در عین حال فولاد مقابل تراکتور و صنعت نفت آبادان مقابل استقلال تهران، در همین روز صف آرایی کردند آن هم در شرایطی که از تیم های فوتبال پرسپولیس، تراکتور و استقلال بازیکنانی به اردوی تیم ملی فوتبال ایران دعوت شده بودند.

چرا اردوی تیم ملی دیر تشکیل شد؟

حال اما صدای اعتراض برخی بازیکنان سرشناس تیم ملی فوتبال ایران از در آمده است؛ ملی پوشان معتقدند به طور حتم این امکان وجود داشت که رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران یک هفته زودتر تعطیل شده و اینگونه ملی پوشان چند روز بیشتر در اختیار کادر فنی تیم ملی قرار گیرند.

با این وجود اما این سوال مطرح شده است که آیا کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران و مسوولان فدراسیون فوتبال درخواست خود را مبنی بر عدم برگزاری مسابقات انجام شده لیگ برتر در سوم خرداد سال جاری به منظور تعطیل شدن یک هفته زودتر مسابقات لیگ برتر به سازمان لیگ ارائه کرده بودند؟ اگر چنین درخواستی از سوی کادر فنی تیم ملی مطرح شده باشد، آیا از سوی فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ با آن مخالفت شده است؟ مسئله قابل تامل اینکه تیم ملی فوتبال ایران در مقطع زمانی کنونی در شرایط بسیار حساسی قرار دارد و هرگونه سهل انگاری و اشتباه می‌تواند مانع از صعود به مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شود!

انتهای پیام


-----
----------------