×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۱
گوگل روی تبلت‌های اندرویدی تمرکز می‌کند

با توجه به برخی اعلان‌های فرصت شغلی منتشر شده توسط گوگل و همچنین این موضوع که یکی از اعضای اصلی اندروید اکنون روی تبلت‌ها کار می‌کند، به نظر می‌رسد غول فناوری در حال کار روی اندروید برای دستگاهی فراتر از گوشی است. ماینر زمانی در شرکت .Android, Inc روی اندروید کار می‌کرد و سپس این شرکت توسط گوگل خریداری شد. از آن زمان تاکنون، او کارهای زیادی انجام داده، اما به نظر می‌رسد اکنون یک بار دیگر در حال کار روی اندروید است تا سیستم عامل گوگل را برای تبلت‌ها بهینه کند.

تمرکز گوگل روی تبلت های اندرویدی

علاوه بر نقش ماینر، عوامل دیگری نیز نشان می‌دهند که گوگل روی دستگاه‌هایی با نمایشگر بزرگ‌تر تمرکز کرده است. به عنوان مثال به‌روزرسانی آینده اندروید ۱۲L که هم اکنون در مرحله بتا قرار دارد، بر بهبود تجربه تبلت و گوشی‌های تاشو تمرکز دارد. از طرفی دیگر، گوگل در توضیحات فراخوان شغلی خود برای «مدیر ارشد مهندسی، تجربه برنامه تبلت اندروید» معتقد است «آینده رایانش به سمت تبلت‌های قدرتمندتر و توانمندتر می‌رود.»

هرچند در سال ۲۰۱۹ نیز گوگل عنوان کرده بود که تیم سخت افزار آن کار روی تبلت های اندرویدی را به پایان رسانده و به طور کامل روی لپ‌تاپ‌ها تمرکز خواهند کرد، اما شواهد جدید نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد به نوعی یک بار دیگر وارد حوزه تبلت شود. همچنین این شرکت در حال کار روی گوشی تاشو پیکسل است که احتمالا می‌تواند به یک تبلت تبدیل می‌شود. باید منتظر ماند و دید گوگل چه برنامه‌ای برای تبلت‌های اندرویدی آینده دارد.

-----
----------------