×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۴ فروردین , ۱۴۰۲
آغاز برخورد با عرضه قطعات قاچاق خودرو در بازار در سطح خرده فروشی

به گزارش رویداد جدید به نقل از مهر، سید رضا فاطمی‌امین در نشست هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وزارت صمت در حوزه مقابله با کالاهای قاچاق موجود در بازار و بخش قطعات خودرو اظهار کرد: در این بخش باید درج قیمت تولیدکننده بر روی لوازم یدکی با جدیت شروع شود. همچنین بازرسی حضوری از فروشندگان لوازم یدکی بخصوص در زمینه باطری با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی عملیاتی شود.

وی با تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی مجدد به فروشندگان از سوی اتحادیه‌های صنفی ادامه داد: این فرآیند یک کار بین بخشی است که ستاد مبارزه با قاچاق کالا، ناجا یا وزارت صمت به تنهایی نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: هم رهبر انقلاب بر روی مبارزه با قاچاق کالا تأکید دارند و هم دستور صریح رئیس‌جمهور است که مقابله با کالای تقلبی و قاچاق در بازار قطعات خودرو تشدید شود.

به گفته فاطمی‌امین، یک قطعه بی‌کیفیت در صنعت خودرو ممکن است به ایمنی سرنشینان ضربه بزند

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته بر روی تکمیل زیرساخت‌ها مانند سامانه جامع تجارت متمرکز شدیم و کار تا جایی که باید پیش برود، انجام شد. همچنین از لحاظ قوانین هم مشکلی نداریم. تنها کاری که باید کرد این است که طرح را به صورت ویژه با همکاری همه دستگاه‌های مربوطه به پیش ببریم. ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قوه قضائیه و ناجا در این خصوص با وزارت صمت همکاری خواهند کرد.

وزیر صمت تصریح کرد: اگر چند برخورد با فروشندگان متخلف انجام شود، این حس را ایجاد می‌کند که قرار است حرکتی آغاز شود. تولیدکنندگان هم باید در این طرح مشارکت فعال داشته باشند.

رئیس سازمان استاندارد: برخورد با قطعات خودروی غیر استاندارد به افزایش کیفیت تولید کمک می‌کند

در حاشیه این نشست مهدی اسلام‌پناه رئیس سازمان ملی استاندارد در جمع خبرنگاران درباره همکاری با وزارت صمت در خصوص جمع‌آوری قطعات خودروی غیراستاندارد از سطح بازار گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برنامه جدیدی برای مقابله با کالاهای قاچاق و غیراستاندارد در سطح بازار آغاز کرده‌اند.

وی تأکید کرد: امیدواریم اجرای این طرح به موضوع ارتقای کیفیت تولید قطعات خودرو کمک کند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا: برخورد با قطعات خودروی قاچاق در سطح بازار، یک اتفاق جدید است

در ادامه علی مؤیدی خرم‌آبادی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شاهد اتفاق جدیدی در حوزه مبارزه با قاچاق کالاهای مرتبط با صنعت خودرو هستیم، گفت: عزم و اراده دولت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا جهت پالایش کالاهای قاچاق در بازار هستیم.

وی افزود: نیازمند آموزش همگانی برای مصرف‌کنندگان و عرضه‌کنندگان جهت کاهش عرضه کالاهای قاچاق صنعت خودرو در بازار هستیم. امیدواریم حلقه‌هایی که در تکمیل و اجرای این طرح مؤثر هستند، به طور کامل اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

معاون وزیر صمت: برخورد با قطعات خودروی قاچاق در سطح بازار به زودی در استان‌ها آغاز می‌شود

محمدمهدی برادران خلخالی معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در جمع خبرنگاران با تأکید بر همراهی و همکاری اصناف و تولیدکنندگان در مبارزه با قطعات خودروی قاچاق در سطح بازار گفت: کسی نمی‌پذیرد که کالایی که با امنیت آنها در تضاد است، در بازار موجود باشد. اگرچه اقدامات ما صد درصد زیرساختی و با استفاده از فناوری اطلاعات برای کشف کالای قاچاق قطعات خودرو است، اما در کنار آن از دستگاه قضائی هم استفاده می‌کنیم و امیدواریم با اجرای این طرح در حوزه قطعات خودرو مشکلی نداشته باشیم.

معاون وزیر صمت تصریح کرد: قرار است از هفته آینده در سطح استان‌ها و در بازار و اصناف نظارت بررسی کالاهای قاچاق قطعات خودرو را آغاز کنیم.

-----
----------------