×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲
آمادگی بانک مسکن برای اجرای پروژ ه‌های عمرانی استان مازندران

 به گزارش رویداد جدید به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در این جلسه رضا علیخانی معاون عمرانی استان مازندران، علی بابایی نماینده مردم ساری و میاندورود، محمد علی نوبخت فرماندار شهرستان ساری، جواد طالبی شهردار شهر ساری و تنی چند از مدیران این شهرستان حضور داشتند.
همچنین مدیر شعب بانک مسکن در استان مازندران و معاونان وی در این جلسه مدیرعامل بانک مسکن را همراهی می کردند.

مدیر عامل بانک مسکن در این جلسه با بیان اینکه یکی از دغدغه های مهم رییس جمهوری مساله مسکن است گفت: در این مسیر گام های بسیار بلندی برداشته شده است و وزارت راه و شهرسازی زمین بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن را تامین کرده است.
وی افزود: در این استان بانک مسکن ۶۸ هزار میلیارد ریال منابع و بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال مصارف دارد. بنابراین نه تنها بانک مسکن منابع این استان را برای تسهیلات دهی مصرف کرده است بلکه نزدیک به ۴۰ درصد نیز به طور مازاد تسهیلات دهی انجام داده است.
مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: بیش از ۱۴ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان مازندران در بانک مسکن ثبت نام کرده اند و در کل کشور ۵۰۸ هزار نفر تنها در بانک مسکن افتتاح حساب کرده اند. سهم بانک مسکن ۲۱۰ هزار نفر بوده که بانک بیش از دو برابر سهم خود در این حوزه اقدام کرده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بانک مسکن بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان به پروژه های مختلف طرح نهضت ملی مسکن اختصاص داده است.

دکتر شایان با بیان اینکه تاریخچه مسکن سازی و همچنین آمار بانک مرکزی نشان می دهد تسهیلات دهی در این بخش تورم زا نیست گفت: بخش مسکن پیشران اقتصاد کشور است و سایر صنایع نیز با مسکن سازی رشد و رونق خواهند گرفت.
وی با اشاره به اینکه در تسهیلات دهی در حوزه مسکن عقب افتادگی صورت گرفته است، تصریح کرد: تسهیلات دهی در این بخش از ۱۷ درصد به ۵ درصد رسیده است که این موضوع باید جبران شود.
وی یکی از موانع پیشرفت طرح نهضت ملی را زمانبر بودن صدور پروانه ساختمان دانست و از شهرداری ساری و دست اندرکاران این امر خواست برای تسریع در روند اجرای کار مساعدت لازم در این زمینه را انجام دهند.


-----
----------------