×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳
امکان ارائه خدمات مرتبط با سابقه بیمه تأمین‌اجتماعی به هموطنان خارج از کشور فراهم شد

 به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، سید عبدالله حسینیان رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین‌اجتماعی ضمن اعلام این خبر، افزود: با عنایت به نیاز هموطنان خارج از کشور جهت بهره­‌برداری از خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی و با هدف تعمیم و گسترش پوشش بیمه­‌ای به هموطنان عزیز مقیم/غیرمقیم خارج از کشور که فاقد پوشش بیمه­‌ای هستند، بروزرسانی سامانه خدمات غیرحضوری ایرانیان مقیم سایر کشورها در اولویت اقدامات قرار گرفت و موانع زیرساختی، فنی و امنیتی سامانه مذکور برطرف شد.

وی همچنین گفت: چند سال پیش، سایت اولیه‌­ای به این منظور طراحی و پیاده‌سازی شده بود که به علت عدم به روزرسانی و استفاده از روش‌ها و تکنولوژی قدیمی، پاسخگوی نیازها نبوده و موجب نارضایتی هموطنان خارج از کشور شده بود. به همین منظور و برای رفع مشکلات اشاره شده، پیاده‌سازی نرم‌افزار براساس پلتفرم‌های جدید و ارائه سرویس‌های غیرحضوری محقق شد و فاز اول آن در قالب سامانه غیرحضوری ایرانیان خارج از کشور به آدرس ex-eservices.tamin.ir   آماده بهره‌برداری توسط هموطنان عزیز مقیم سایر کشورها است.

حسینیان همچنین گفت: با توجه به دسترسی‌های ایجاد شده، هموطنان خارج از کشور می‌توانند ضمن ثبت‌نام غیرحضوری در این سامانه، در فاز اول از خدمات مرتبط با سابقه شامل اخذ کلیه سوابق، ریزدستمزد بعد از سال ۸۶، سوابق تلفیقی و … به‌صورت غیرحضوری بهره‌مند شوند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: در فاز بعدی، توسعه سایر سرویس‌های غیرحضوری مرتبط با بیمه‌شدگان، کارفرمایان و مستمری‌بگیران از قبیل نامنویسی، حمایت‌های کوتاه‌مدت، مشاهده احکام، درخواست برقراری مستمری و … نیز در دستور کار این مرکز قرار دارد و در آینده‌ای نزدیک با همکاری واحدهای ذیربط در سازمان محقق خواهد شد.


-----
----------------