×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۴۰۲
ایثارگری یعنی کاهش وابستگی به غرب و افزایش تولید داخلی/ تفکر تولید باید جایگزین تفکر مونتاژ شود

به گزارش رویداد جدید به نقل از سایپانیوز، هفتمین نشست مشاوران و هماهنگ کنندگان امور ایثارگران سازمان ها و شرکت های تابعه وزارت صمت با حضور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، اعضای هیات مدیره، مشاور وزیر صمت در امور ایثارگران، دبیر شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران، جمعی از مدیران ارشد گروه سایپا و مشاوران امور ایثار‌گری در شرکت سایپا برگزار شد.

در این نشست محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ضمن قدرانی از فداکاری ایثارگران در دوران دفاع مقدس گفت: عرصه صنعت باید با الگو گرفتن از شهدا و ایثارگران، در مسیر تولید خودکفا باشد و در شرایط کنونی ایثار یعنی کار درست انجام دادن و تولید باکیفیت و این مهم با تلاش بی وقفه و بی منت در هر جایگاهی موثر خواهد بود.

تیموری گفت: در یکسال گذشته با همکاری همه جانبه کارکنان گروه سایپا نشان دادیم که با تلاش و پشتکار می توان محصولی با کیفیت تولید کرد که مشتریان رضایت داشته باشند و دغدغه جامعه از بین برود.

او خاطرنشان کرد: باید با همکاری همه جانبه در راستای تولید کار کنیم تا بهترین محصول را در کشور برای مردم ایجاد کنیم و در سنگر صنعت با نظم، تولید و ایجاد زیرساخت به رشد قابل توجهی برسیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: افراد در شرایط مختلف می توانند ایثار کنند و این فداکاری در صنعت با تولید، ایجاد اشتغال و جایگزین کردن متخصصان داخلی با کارشناسان خارجی انجام می شود.

او افزود: ایثارگری یعنی کاهش وابستگی به غرب و زایش داخلی و به همین منظور مدال ایثارگری را باید به کسانی داد که در شرایط حال حاضر تولید را رونق داده اند و به اشتغال کشور کمک می کنند.

تیموری تفکرات وابسته به غرب را عامل عقب افتادگی صنعت خودرو در سالیان گذشته دانست و افزود: تفکر تولید باید جایگزین تفکر مونتاژ شود، این موضوع سخت است ولی با ایثار و تلاش بیشتر می توان به این مهم رسید.

او گفت: باید روحیه از خودگذشتگی و ایثار را در جامعه نهادینه کرد تا بتوانیم تولید و کیفیت را ارتقاء دهیم.

در این نشست حسن ممتحن، مشاور وزیر صمت در امور ایثارگران گفت: عرصه تولید همچون عرصه دفاع مقدس است، نیاز است تا با همکاری همه جانبه در بخش های مختلف تولید، دشمن را مانند گذشته ناتوان کنیم.

او افزود: در ایران تمام مولفه های توسعه فراهم است. باید از این فرصت استفاده کنیم و با ترویج فرهنگ جهاد و ایثار تلاش کنیم تا در عرصه صنعت، کشاورزی و خدمات در منطقه و جهان سرآمد باشیم.

ممتحن تاکید کرد: همانگونه که در صنعت موشکی و پهبادی در دنیا شناخته شده هستیم، می توانیم در صنعت خودرو با تکیه بر متخصصان داخلی، پشتکار و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تولید خودرو با کیفیت شاهد رشد و شکوفایی باشیم.

شایان ذکر است، این نشست با هدف ضرورت و اولویت ترویج و توسعه فرهنگ ایثار، جهاد، مقاومت، فداکاری و تبیین سیره شهدا و همچنین تبادل نظر و بررسی پیرامون اجرای قوانین مربوط به حوزه ایثارگران در شرکت سایپا برگزار شد.

-----
----------------