×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
برنامه بانک توسعه تعاون برای پرداخت تسهیلات تکلیفی

رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در دومین روز کارگاه‌ آموزشی مدیران ستادی و شعب اعلام کرد:براساس تکالیف اعلام شده از سوی بانک مرکزی، در حوزه تبصره ۱۶ قانون بودجه بانک توسعه تعاون امسال ۵۵ هزار میلیارد ریال در این سرفصل تسهیلات پرداخت خواهد کرد.
سید باقر فتاحی افزود:مجلس در زمان تصویب بودجه ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات تکلیفی برای نظام بانکی در قالب تبصره ۱۶ تعیین کرده بود که با تذکر مقام معظم رهبری مبنی بر اضافه نکردن تکلیف بیش از توان بر نظام بانکی این عدد به ۳۵۰ هزار میلیارد تومان کاهش یافت.
وی ادامه داد:وزارت امور اقتصادی و دارایی امسال راهبردهای ۲۶ گانه ای به نظام بانکی ابلاغ کرده و ما در بانک توسعه تعاون تا هفته آینده راهبردهای بانک را به مجموعه ستاد و صف ارائه خواهیم کرد.
وی افزود :بر اساس یکی از بندهای این راهبرد حجم فعالیت در بخش اعتبار اسنادی ریالی و ضمانت نامه ها باید ۲۰ درصد افزایش یابد.به نظر می رسد با تمهیداتی که از سوی شعب اتخاذ می شود میزان صدور ضمانت نامه و اعتبار اسنادی امسال باید حداقل ۲۰ درصد افزایش پیدا می کند.
به گفته فتاحی،با توجه به اینکه یک درصد تسهیلات باید در زمینه تامین مالی زنجیره ای پرداخت شود معاونت عملیات بانکی و فناوری بانک باید امکان اجرای این راهبرد را فراهم کنند.
در ادامه وی بیان کرد:با توجه به ظرفیت های بانک توسعه تعاون در بخش ارزی، حجم‌ فعالیت این بخش حداقل ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.
رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون تاکید کرد:فرآیند های پرداخت تسهیلات خرد زیر ۲۰۰ میلیون تومان می بایست بر بستر الکترونیک انجام شود. این مهم نیاز مند همراهی بیشتر شرکت سمات و واحد فناوری بانک برای اجرای این راهبرد می باشد.
فتاحی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره ای به وضعیت بانک در سال ۹۵ در مقایسه با سال ۱۴۰۰ کرد و گفت:میزان سرمایه بانک در سال ۹۵ بالغ بر ۷۹۶ میلیارد تومان بود که این رقم پارسال به ۳۲۴۸ میلیارد تومان رسید .با تلاش هایی که در حال حاضر انجام شده است میزان سرمایه بانک در آینده نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر افزایش پیدا می کند.
وی بیان کرد:در سال ۱۳۹۵ منابع بانک حدود ۶ هزار میلیارد تومان بود که این رقم در پایان سال گذشته به ۳۷ هزار میلیارد تومان رسید.
رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون با بیان اینکه سال گذشته رکورد جدیدی در پرداخت تسهیلات ثبت کردیم،گفت:میزان تسهیلات پرداختی سال گذشته به ۲۵ هزار میلیارد تومان رسید.
فتاحی ادامه داد: در طول پنج سال گذشته قیمت تمام شده پول با اقدامات و تلاش همه همکاران از ۲۳/۷ درصد به ۱۶/۴۴درصد رسیده است.
در پایان وی تاکید کرد:عملیات بانک در طول سال گذشته با سود همراه بوده است.


-----
----------------