×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
برنامه بانک ملی ایران برای تقویت خروج از بنگاهداری/ لیست شرکت های قابل واگذاری در ۱۴۰۱

به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک در سال جاری با هدف اجرای جدی تر مواد ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید و تسریع روند خروج از بنگاهداری ، افزایش قدرت تسهیلات دهی و تمرکز بر فعالیت بانکداری، واگذاری سهام شرکت های تابعه خود را سرعت بخشیده و با جدیت در حال پیگیری آن است.
بر این اساس با بررسی های صورت گرفته در بانک ملی ایران ، ۲۵ شرکت که بانک ملی ایران و شرکت های تابعه، مالکیت تمام یا بخشی از سهام آن را بر عهده دارند،در سال ۱۴۰۱ واگذار می شوند.
دکتر محمد رضا فرزین چندی پیش درباره ضرورت خروج بانک ملی ایران از بنگاهداری اعلام کرد: “خروج از بنگاهداری، استراتژی قطعی بانک ملی ایران است.”
مدیر عامل بانک ملی ایران معتقد است: سیاست این بانک شرکت داری نیست، بلکه خلق بنگاه و واگذاری آن به بخش خصوصی چابک و توانمند است.
شایان ذکر است از ۲۵ شرکتی که در سال جاری آماده واگذاری هستند همه یا بخشی از این شرکت ها در مالکیت مستقیم بانک و یا در مالکیت شرکت های سرمایه گذاری توسعه ملی (وتوسم) و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) از شرکت های زیرمجموعه بانک ملی ایران قرار دارند.
این واگذاری ها برای شرکت های بورسی از طریق بازار سرمایه و برای شرکت های غیر بورسی از طریق مزایده انجام می شوند.
در ضمن متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های اداره کل سرمایه گذاری و امور شرکت ها که در سایت بانک ملی ایران به آدرس اینترنتی www.bmi.ir درج شده است؛ تماس بگیرند.

لیست شرکت ها


-----
----------------