×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
تاکید معاون وزیر صمت بر آمادگی ایدرو برای مشارکت با شرکت های دانش بنیان

به گزارش رویداد جدید به نقل از ایدرونیوز، محسن صالحی نیا  با اشاره  به نام‌گذاری سال از سوی مقام‌معظم‌رهبری با عنوان سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین  و  توجه  خاص معظم له  به شرکت های دانش   بنیان  گفت :  گسترش زیست‌بوم دانش‌بنیانی در صنایع کشور  جزو اولویت های ایدرو  است .

صالحی نیا  با بیان اینکه ایدرو پیشتر در راستای وظایف توسعه ای و تسهیل گرانه خود ، زمینه بهم رسانی بین شرکت های دانش بنیان و فناور با واحد های دارای نیاز در بخش تولید و صنعت را  فراهم آورده است ، تصریح کرد : اجرای این طرح علاوه بر توسعه داخلی سازی محصولات فناورانه و دانش بنیان و کاهش واردات این اقلام، موجب توسعه بازار محصولات شرکت های دانش بنیان گردیده و افزایش درآمد زایی و اشتغال زایی اینگونه شرکت ها  را که عموما نوپا هستند ، در پی داشته است.

معاون وزیر صمت همچنین با اشاره به  همکاری این سازمان با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و  صندوق نوآوری و شکوفایی و سایر مراکز حمایتی در تامین منابع مالی و پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان ابراز امیدواری کرد این روند حمایتی در سال جدید  ابعاد گسترده تر و شتاب بیشتری به خود بگیرد .

صالحی نیا همچنین  با اشاره به  مهیا شدن  زیر ساخت های لازم در  شهرک تحقیقاتی کاوش ایدرو  ، این شهرک را بستری  مناسب برای استقرار شرکت های دانش بنیان برگزیده  عنوان کرد .

رئیس ایدرو  با اشاره به اینکه ۴۰ هکتار از  شهرک تحقیقاتی کاوش به شرکت های دانش بنیان  که در سطوح بلوغ فناورانه  بالا باشند ،  اختصاص یافته است ، گفت : ایدرو با این شرکت ها که مراحل تحقیقات فناورانه و ایده تا نمونه سازی محصول را با موفقیت گذرانده اند ، برای مراحل تجاری سازی محصولات و تولید انبوه صنعتی از طریق مشارکت و الگوهای حمایتی در بستر شهرک تحقیقاتی کاوش همکاری می کند .


-----
----------------