×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳
تبیین سیاست‌های اعتباری بانک آینده برای حمایت از دانش‌بنیان ها / دستاوردهای حمایت مالی از فن‌آوران ایرانی به بار نشست

سیاست‌های اعتباری این بانک با انعقاد قراردادها و تفاهم‌نامه‌های همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تأمین مالیِ کسب و کارهای خلاق و فن‌آور از طریق اعطای انواع تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه و گشایش اعتبارات اسنادی با شرایط آسان در مسیر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین تدوین شده است.
شرکت‌های دانش‌بنیان و فن‌آور معرفی‌شده از سوی معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی به بانک آینده، پس از اعتبارسنجی و طی مراحل قانونی دیگر می‌توانند تسهیلات درخواستی خود، اعم از سرمایه ثابت و سرمایه در گردش را در اسرع وقت از بانک آینده دریافت کنند.
به استناد گزارش‌های دریافتی از سامانه‌های ذی‌ربط طی سال ۱۴۰۰، تسهیلات پرداختی بانک آینده به شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف دارویی و تجهیزات پزشکی، تولیدکننده محتوا و نرم‌افزار، صنایع نفت، انرژی و پلیمر و خدمات گمرکی و حمل‌ونقل کالا،بیش از ۸۵ شرکت با مبلغی بالغ بر ۹هزارمیلیاردریال بوده است.
همچنین این بانک طی سه سال گذشته، بیش از ۲۱٫۰۰۰میلیاردریال منابع مالی و خدمات اعتباری به ۲۴۰ شرکت‌ دانش‌بنیان ارائه کرده که حامی تولید و تجاری‌سازی محصولات داخلی مبتنی بر ایده‌های خلاق در زیست‌بوم فن‌آورانه کشور شده است.
ایجاد یا تثبیت اشتغال نخبگان و صاحبان ایده، صرفه‌جویی ارزی و توسعه فروش محصولات دانش‌بنیان در صنایع پیشرو، از دیگر دستاوردهای حمایت مالی این بانک بوده است.


-----
----------------