×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳
تحقق دومین رکورد تولید ماهیانه آهن اسفنجی مجتمع فولاد سبا در سال جدید

فرهاد رجبی رئیس آهن‌سازی مجتمع فولاد سبا در گفتگو با خبرنگار فولاد، ضمن ابراز خرسندی از تکرار رکورد ماهیانه تولید در سال جدید اظهار کرد: این رکورد در نتیجه کار تیمی منسجم، بهبودهای پیگیرانه، برگزاری جلسات مستمر، افزایش تجربه و ارتقای توان فنی و علمی تمامی کارکنان حاصل شد که در نتیجه آن درصد تولید با حفظ کیفیت افزایش یافت.

وی در ادامه افزود: با تداوم و استمرار در موارد مذکور و بهبود کیفیت گندله مصرفی، قطعا در آینده نیز می‌توانیم نسبت به ماه‌های گذشته موفق‌تر باشیم.

رئیس آهن‌سازی مجتمع فولاد سبا خاطرنشان کرد: تحقق این رکورد ارزشمند را به تمامی کارکنان زحمتکش آهن‌سازی، تیم‌ها و شرکت‌های مرتبط با آن تبریک عرض کرده و امیدواریم در ماه‌ها و سال‌های آتی نیز شاهد تکرار آن باشیم.

اجرای صحیح و به‌موقع استانداردهای تعمیراتی رمز موفقیت مجتمع فولاد سبا

آرش نوروزی کارشناس تولید آهن‌سازی مجتمع فولاد سبا در خصوص ثبت این رکورد ماهیانه گفت: رکورد تولید ماهیانه آهن اسفنجی مجتمع فولاد سبا حاصل کار تیمی و گروهی در واحدهای انباشت و برداشت و احیاء مستقیم است که کنترل دقیق فرایند، اجرای صحیح بازرسی‌ها، اجرای صحیح و به‌موقع استانداردهای تعمیراتی، آنالیز توقفات اضطراری و خرابی‌ها و اجرای اقدامات اصلاحی، برنامه‌ریزی دقیق تعمیرات ماهیانه و مدیریت زمان در آن‌ها از دلایل مهم تحقق آن است.

وقتی شرایط برای رکوردزنی‌های پی‌درپی تولید از قبل ریل‌گذاری شده

اسماعیل سلیمیان کارشناس فرایند دفتر فنی تولید مجتمع فولاد سبا عنوان کرد: این رکورد نتیجه ریل‌گذاری چندین ساله و رفع یک‌به‌یک عوامل محدودکننده کمیت و کیفیت است؛ این بهبودها در فرایندهای تأمین مواد اولیه، درهم‌آمیختگی مناسب گندله و مطابق برنامه، کاهش نوسانات کیفی آهن اسفنجی تولیدی، آنالیز دقیق مشکلات فرایندی و توقفات اضطراری، کاهش زمان توقفات اضطراری و انجام تعمیرات ماهیانه با کیفیت بالاست.

اهمیت بهبودهای مستمر و برنامه‌ریزی‌های دقیق در تولید

آرش منافی سرپرست تعمیرات آهن‌سازی مجتمع فولاد سبا با اشاره به عوامل تحقق رکوردهای تولید در فولاد سبا اظهار داشت: یکی از عوامل مهم تحقق این رکورد تولید، عملکرد شبانه‌روزی تیم‌های تعمیراتی است که طی بازرسی‌های منظم و نگهداری تجهیزات در شرایط بهینه، آنالیز دقیق توقفات و کاهش زمان‌های توقفات اضطراری و برنامه‌ریزی‌شده در طول سال محقق شد؛ در این مدت، عوامل محدودکننده درصد تولید نیز به‌صورت جزءبه‌جزء، کشف و در راستای رفع آن‌ها با گروه‌های مختلف، جلسات منظمی برگزار شد که باعث افزایش اطمینان نسب به عملکرد تجهیزات و تداوم درصد بالای تولید شد.

وی از آمادگی کارکنان مجتمع فولاد سبا برای افزایش تولید با حداکثر استفاده از ظرفیت موجود خبر داد و گفت: امیدواریم با بهبودهای مستمر و برنامه‌ریزی دقیق و منظم شاهد تکرار این رکوردها در آینده باشیم.


-----
----------------