×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳
تسریع و توسعه اکتشافات مواد معدنی در استان یزد با توافق دستگاه های اجرایی

 به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه ا… جعفری در نشست با استاندار یزد ضمن بیان این مطلب گفت: در حوزه معدنی استان یزد، ۳ هدف شامل رفع چالش های معدنی موجود در این استان، اجرای طرح های زیست محیطی و تامین مواد اولیه صنایع معدنی را پیگیری می کنیم. 

وی افزود: با توجه به مواجهه کارخانه های فولادی با کمبود مواد اولیه در سال های آتی، ایمیدرو برنامه‌ریزی‌هایی را برای این اقدام در مناطق معدنی پرپتانسیل با رعایت الزامات زیست محیطی انجام می دهد. 

وجود ۴۴ محدوده امیدبخش معدنی در استان یزد

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه در استان یزد ۴۴ محدوده امیدبخش معدنی وجود دارد، تصریح کرد: با توافق حاصل شده با استاندار، حوزه اکتشافی این سازمان طی ۲ ماه، عملیات ژئوفیزیک تکمیلی را با حداقل تعارض های زیست محیطی انجام می دهد و نتیجه را در زمینه وجود ذخایر پتانسیل دار اعلام می کند.

وی ادامه داد: طرحی به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه کرده ایم که در صورت فراهم شدن شرایط لازم، بتوانیم مطالعات اکتشافی را انجام دهیم. متعاقب آن، در صورت وجود معادن ارزشمند، با همکاری بخش خصوصی، اکتشافات آتی را انجام دهیم.جعفری خاطرنشان کرد: این اقدام علاوه بر اجرای مصوبه ریاست جمهوری و رفع نگرانی های مربوط به تامین سنگ آهن، مسائل زیربنایی استان را رفع می کند. 

تشکیل کارگروه تعاملی برای امکان صدور مجوزهای لازم

مهران فاطمی، استاندار یزد در این جلسه با بیان اینکه پهنه های امیدبخشی در مناطق حفاظت شده در این استان وجود دارد، گفت: امیدواریم بتوان در عین حفظ مسائل زیست محیطی و منابع طبیعی، در برخی محدوده‌ها از معادن استخراج کرد.

وی ادامه داد: در صورت وجود پتانسیل های غنی، از طریق تشکیل کارگروه تعاملی در استان، تلاش خود را برای فراهم کردن زمینه صدور مجوزهای اکتشاف به عمل خواهیم آورد. 


-----
----------------