×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
دکتر شکیبا محبی‌تبار مشاور مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در امور زنان و خانواده شد

 به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در این مراسم با بیان اینکه خانم دکتر محبی‌تبار از فعالان حوزه زنان و در این حوزه فردی شناخته شده هستند، گفت: “حوزه زنان و خانواده برای سازمان تأمین‌اجتماعی به‌عنوان سازمانی با قریب ۴۵ میلیون نفر افراد تحت پوشش و نیز بالغ بر ۷۰ هزار نفر همکار در سراسر کشور، دارای اهمیت فراوانی است. دنبال گزینش فردی برای این حوزه بودیم که هم تجربه بیرونی و هم درک سازمانی داشته باشد و دکتر محبی‌تبار پزشکی هستند که سوابق ارزشمندی در حوزه زنان دارند.”
دکتر موسوی افزود:”موضوع جمعیت و تحکیم نهاد خانواده، از دغدغه‌های اصلی نظام است و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، خانواده را بنیاد جامعه دانسته که ارزش و اهمیت خانواده در کشور ما را نشان می‌دهد. اگر بخواهیم مسیر رشد و تعالی در شقوق مختلف حیات طیبه را طی کنیم، بیش از پیش باید به مسئله خانواده از منظر رویکرد دینی توجه کنیم و سیاست‌های ما نسبت به این حوزه باید متناسب با شرایط روز جامعه، مورد بازبینی قرار گیرد. باید این قشر عظیم و تاثیرگذار، در همه سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های جامعه دخیل بوده و مسائل آنان مورد توجه باشد.”
وی گفت:”مسائل قانونی مربوط به حقوق زنان، نگاه حداقلی است که در اصل ۲۱ قانون اساسی به آن پرداخته شده است؛ اما برای اعتلای جایگاه زنان، باید یک نگاه موسع بنیادی به حقوق زنان داشته باشیم. زنان ایرانی در پیروزی انقلاب، جنگ و پیشرفت در کنار مردان خوش درخشیدند و در انقلاب اسلامی و همه مقاطع حساس و تاریخی حضور فعالی داشتند و دارند. تقارن انتصاب مشاور مدیرعامل در امور زنان و خانواده با ابلاغ سیاست‌های تأمین‌اجتماعی از سوی رهبری را خجسته می‌دانیم چراکه در یکی از بندهای سیاست‌های ابلاغی، مسئله خانواده و فرزندآوری مطرح شده است و مسئولیت ما را نسبت به موضوع زنان و خانواده سنگین‌تر می‌کند.”
دکتر شکیبا محبی‌تبار، مشاور مدیرعامل در امور زنان و خانواده سازمان تأمین‌اجتماعی نیز در این مراسم با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی و قانون جوانی جمعیت که در آبان گذشته ابلاغ شد بر مسئولیت‌‌های مهم سازمان در این حوزه‌ها تأکید کرد.
دکتر محبی‌تبار، نسبت پشتیبانی را مسئله‌ مهمی در صندوق‌های بازنشستگی عنوان کرد و افزود: “موضوع نسبت پشتیبانی در صندوق‌های بازنشستگی یعنی نسبت تعداد شاغلان بیمه‌پرداز به بازنشستگان و مستمری‌بگیران، با جوانی جمعیت، ارتباط مهمی دارد. در حال حاضر این نسبت در سازمان تأمین‌اجتماعی به شکل نگران‌کننده‌ای کاهش پیدا کرده است که برای رفع این مشکل باید برنامه‌ریزی و اقدامات مؤثر انجام داد. در بهره‌گیری مطلوب از فرصت پنجره طلایی جمعیتی جمهوری اسلامی، سازمان تأمین‌اجتماعی در کنار حاکمیت و دستگاه‌های مرتبط می‌تواند نقش تأثیرگذاری داشته باشد. علاوه بر این، خانواده کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی، خانواده بزرگی است و باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب، زمینه نشاط کارکنان و خانواده‌های آنان را فراهم کنیم.”
در پایان این مراسم، حکم انتصاب خانم دکتر شکیبا محبی‌تبار، مشاور مدیرعامل در امور زنان و خانواده توسط دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان به وی اهدا شد.
متن حکم به شرح زیر است:
با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(صلوات الله علیهم اجمعین)
نظر به ضرورت استمرار و ارتقای تلاش‌های سازمان تأمین‌اجتماعی در تحکیم نهاد خانواده و زمینه‌سازی شکوفایی بیش از پیش ظرفیت‌های تعالی بخش زنان در جامعه اسلامی و با عنایت به سوابق علمی و فعالیت‌های اجتماعی سرکارعالی در این حوزه، بموجب این ابلاغ، به سمت مشاور مدیرعامل در امور زنان و خانواده منصوب می‌شوید.
پیگیری‌ متمرکز تحقق اهداف و مأموریت‌های سازمان تأمین‌اجتماعی در این عرصه از جمله‌؛ تحول کمی و کیفی ظرفیت‌‌آفرینی‌های اجتماعی و اقتصادی زنان، ایفای نقش در تحقق سیاست‌های کشوری جمعیت، رصد مسائل حوزه زنان با رویکرد خانواده محوری و تلاش در جهت بهره‌مندی حداکثری خانواده ایرانی در تأمین‌اجتماعی همگانی در اجرای شایسته تصریحات بند ۸ سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و بعلاوه حمایت از تسهیل شرایط خدمت موثر بانوان شاغل در سازمان، از اهم وظایف مدنظر در این بخش است.
امید است با اتکال به خانواده متعال و در سایه عنایات معصومین علیهم‌السلام، در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.


-----
----------------