×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳
سند راهبردی ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی شد

به گزارش رویداد جدید به نقل از ایدرونیوز، در مراسمی همزمان با پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس ایدرو و با حضور رئیس  و دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ، معاون حقوقی  و امور مجلس وزارت صمت ،  مدیرکل دفتر وزارتی صمت ، اعضای هیات عامل سازمان ، معاونان و مدیران سازمان و شرکت های تابعه از ویرایش نخست سند راهبری ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی شد .

معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو در  این مراسم با اشاره به  مختصات  خاص اقتصاد کشور ، سند راهبردی  جدید ایدرو را مبتنی بر توسعه تحول محور خواند و گفت : چشم انداز ایدرو در سند راهبردی ، پیشرو در توسعه  صنعتی  و گسترش بن سازه ( پلت فرم ) های نوسازی و نوآوری صنعتی در افق ۱۴۰۶ خواهد بود.

نبوی  توانمند سازی و نوسازی صنایع ، توسعه بن سازه ( پلت فرم ) های نوآورانه،  توسعه هدفمند سرمایه گذاری و توسعه مدیریت و ارتقای شایستگی ها  را چهار راهبرد کلان ایدرو  براساس سند جدید عنوان کرد .

رئیس هیات عامل ایدرو گفت : در راستای توانمند سازی و نوسازی صنایع  ایجاد شبکه ارزیابی ، رتبه بندی و نظارت بر ارائه دهندگان خدمات ، شناسایی حلقه های دانشی و ایجاد پلت فرم های بهم رسان ذی نفعان  این حوزه  ، تسهیل گری در ارائه خدمات مشاوره ای  و تسهیل گری در تامین مالی اجرای طرح های  بهسازی،   بازسازی و نوسازی از جهت گیری های این راهبرد کلان ایدرو است .

به گفته نبوی تحرک بخشی به جریان کسب و کار های نوظهور و فناور محور ، بهم رسانی عرضه و تقاضای فناوری ، حمایت از نوآوری فناورانه و رسوخ آن در صنایع و ایفای نقش فعال در توسعه و تعمیق ساخت داخل  از دیگر جهت گیری  های اصلی این راهبرد  به شمار می رود.

معاون وزیر صمت شناسایی زمینه های سرمایه گذاری منتخب و سودآور ، ارزیابی و انتخاب شرکای راهبردی داخلی و خارجی، مولد سازی دارایی ها و تنوع بخشی به روش های تامین مالی ، گسترش روش سرمایه گذاری و اخذ بهره مالکانه و استفاده حداکثری از توان ساخت داخل را به عنوان جهت گیری های  توسعه هدفمند سرمایه گذاری به  عنوان سومین راهبرد کلان جدید ایدرو عنوان کرد .

نبوی در ادامه در تشریح جهت گیری های اصلی راهبرد توسعه مدیریت و ارتقای شایستگی نیز گفت  : ایجاد شبکه ای منسجم ، توانمند و ذی صلاح از ارائه دهندگان خدمات توسعه کسب وکار و بهبود حاکمیت شرکتی با محوریت ارتقای عملکرد ، مهارت ها وتوان مدیریتی شرکت های تحت پوشش می تواند به تقویت و بالندگی سرمایه های انسانی و سازمان بنگاه های تولیدی و خدماتی کمک کند .

رئیس هیات عامل ایدرو همچنین خط مشی و محورهای راهبری عمومی شرکت های تابعه ایدرو را رعایت قوانین و انجام تکالیف قانونی ، اهتمام برای تحقق و بهبود عملکرد ، پایش و نظارت ، مدیریت منابع و مصارف،  مدیریت ساختار منابع انسانی و تحقق انتظارات سازمان به عنوان سهامدار ذکر کرد .


-----
----------------