×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳
فولاد مبارکه به چرخ تولید کشور سرعت می‌بخشد

به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در حاشیه حضور خود در برنامه تلویزیونی «یک شهر ضیافت» که به صورت زنده از سیمای مرکز اصفهان پخش گردید، در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد اظهار کرد: فولاد مبارکه برنامه‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری جهت احداث نیروگاه‌های خورشیدی نیروگاه بادی و بسیاری از موارد دیگر را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها در قالب گروه پیشرانان پیشرفت ایران کلید خورده است که هم‌اکنون برخی از پروژه‌ها به مرحله اجرا رسیده و برخی از آن‌ها در مراحل مطالعه و … است که به‌زودی شاهد تحولی در این زمینه خواهیم بود.

برنامه‌ریزی فولاد مبارکه برای اشتغال‌آفرینی ۱۲ هزار نفری از طریق سرمایه‌گذاری

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور که از آن به عنوان الگوی ملی بنگاه‌داری یاد می‌شود، با این سرمایه‌گذاری‌ها درصدد تحقق اشتغال پایدار در کشور است و این مهم را بزرگترین مسئولیت اجتماعی خود می‌داند که در همین راستا با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در مرحله اول این سرمایه‌گذاری‌ها، ۱۲ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در سراسر کشور ایجاد خواهد کرد.

وی اذعان داشت: بسیاری از مشکلات اجتماعی جامعه با کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار حل می‌شود و اگر ما وظیفه خود را در جایگاهی که هستیم، به‌درستی انجام دهیم، بسیاری از معضلات و مشکلات از بین مردم جامعه حذف خواهد شد.

تولید محصولات کیفی با ارزش افزوده بالا

طیب‌نیا با اشاره به برنامه فولاد مبارکه جهت شناسایی فرصت‌های اشتغال و محرومیت‌زدایی متذکر شد: درصدد اجرای رویکردی جدیدی در این خصوص هستیم و برای اتمام هرچه سریع‌تر پروژه‌ها که منجر به بازگشت سرمایه خواهد شد، مصمم هستیم تا به‌زودی شاهد شکوفایی اقتصاد و اشتغال در کشور باشیم.

وی بیان کرد: به لطف الهی و تلاش متخصصان داخلی، ظرفیت‌های خوبی در صنعت فولاد کشور ایجاد شده که بسیاری از نیازهای کشور را تأمین می‌کند؛ رویکرد اصلی ما در توسعه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های اخیر، تولید محصولات کیفی به همراه ارزش افزوده بالاست.

فولاد مبارکه به چرخ تولید کشور سرعت می‌بخشد

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با بیان این که محصولاتی که در گذشته از دیگر کشورها خریداری می‌شد، اکنون به دست جوانان همین مرز و بوم تولید می‌شوند، عنوان داشت: خوشبختانه در حال حاضر نیاز ما به واردات کاهش یافته و همین امر باعث کاهش چشم‌گیر خروج ارز از کشور می‌شود و به همین خاطر زیرساخت‌های زیادی برای توسعه فناورانه، نوآورانه و دانش‌بنیان در فولاد مبارکه ایجاد شده تا بتوانیم به سرعت این تلاش‌ها را به نتیجه برسانیم.

وی در پایان اضافه کرد: با همت همه تلاشگران گروه فولاد مبارکه از ابتدای سال جاری از طریق ظرفیت‌های موجود موفق به ثبت ۳۰ رکورد تولید شدیم و این موفقیت بزرگ نشان‌دهنده تلاش همه‌جانبه تلاشگران فولاد مبارکه برای جهش تولید در کشور است؛ در واقع فولاد مبارکه با گام‌های بلند خود نشان داده که با استفاده از ظرفیت‌های موجود، می‌تواند به چرخ تولید کشور سرعت بخشد.


-----
----------------