×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
پایان اولین جشنواره بین‌المللی سرود فجر

به گزارش رویداد جدید به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، اولین جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر که بهمن ماه سال گذشته با حمایت همراه اول آغاز به کار کرده بود، عصر روز چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱، با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان و با معرفی گروه‌های برگزیده در تالار وحدت تهران به کار خود پایان داد.

در این جشنواره ۲,۶۰۰ گروه با حدود ۲۵ هزار عضو شرکت کردند که در مجموع ۳,۸۰۰ اثر ارسال شد.

در نهایت ۵۵۵ گروه پذیرفته شدند و در ۳۱ استان اجرای زنده انجام شد و ۷۰ گروه انتخاب شدند که در مراسم امروز برگزیدگان معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

سرود «سلام فرمانده» نیز به عنوان سرود سال در اولین جشنواره سرود فجر انتخاب شد.

همچنین در این مراسم پیام رهبر معظم انقلاب به اختتامیه اولین جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر قرائت شد. متن پیام ایشان بدین شرح است: «سرود یکی از ظرفیت‌های هنری گران‌بها برای گسترش ارزش‌های معرفتی و عملی است. ترکیب بدیعِ شعر و صدا و آهنگ در اجرای دسته‌جمعی، راز اثرگذاری استثنایی سرودهای مذهبی و ملّی در همه جای جهان است، و بحمدالله ذوق و سلیقه و هنر ایرانی، در این بخش هم توانسته است کشور عزیز ما را در شمارِ سرآمدان قرار دهد. اکنون با تشکر از دست‌اندرکاران ترویج سرود، آنان را به زبده‌گزینی در همه‌ اجزای سه‌گانه‌ یادشده و نیز پرهیز از دنباله‌روی‌های زیان‌بار، و نیز انتخاب موضوعات ارزشی اسلامی و انقلابی و ملّی توصیه می‌کنم.»


-----
----------------