×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
۱۷۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون به بخش تعاون کشور

این بانک در سال گذشته تسهیلاتی به بخش‌های مختلف پرداخت کرده است که شامل پرداخت به تشکل‌ها و شرکت‌های تعاونی و اعضای آن‌ها بوده است.
مناسبت روز جهانی تعاون فرصتی برای یادآوری عملکرد توسعه‌ای نهادهای حاضر در این فرا بخش است.
شعار روز جهانی تعاون در سال جاری «تعاونی‌ها جهان بهتری می‌سازند» بوده است که تداعی‌کننده نام‌گذاری سال ۲۰۱۲ به‌عنوان سال بین‌المللی تعاون می‌باشد.
تعاونی‌ها با فعالیت در بسیاری از بخش‌های مختلف اقتصاد در سراسر جهان، نقش مثبت و سازنده خود را در برابر بحران‌ها، بالاتر از حد متوسط نشان داده‌اند. آن‌ها از طریق مشارکت اقتصادی، کمک به توسعه پایدار و حفظ محیط زیست و تغییرات آب و هوایی، ایجاد مشاغل شایسته، کمک به امنیت غذایی، حفظ سرمایه مالی در جوامع محلی، ایجاد زنجیره ارزش و نیز با بهبود شرایط مادی و امنیت مردم، به صلح و رفاه در جهان کمک می‌کنند.
روز جهانی تعاون که از سال ۱۹۲۳ توسط تعاونی‌ها در سراسر جهان به رسمیت شناخته‌شده و به‌طور رسمی توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد در صدمین سالگرد تأسیس اتحادیه بین‌المللی تعاون در سال ۱۹۹۵ اعلام‌شده است، هر ساله در اولین شنبه ماه جولای جشن گرفته می‌شود. بانک توسعه تعاون از نهادهای تخصصی حاضر در بخش تعاون کشور است که از سال ۱۳۸۸ تأسیس گردیده و پیش از آن نیز نزدیک به دو دهه تجربه فعالیت به‌عنوان «صندوق تعاون کشور» داشته است.
جشن و گرامیداشت امسال در واقع صدمین سالگرد روز جهانی تعاون و یک دهه پس از سال جهانی تعاون در سال ۲۰۱۲، می‌باشد.
هدف از گرامیداشت روز جهانی تعاون که در رسانه‌های اجتماعی با CoopsDay# دنبال می‌شود، افزایش آگاهی تعاونی‌ها و ترویج ایده‌های نهضت تعاون در مورد همبستگی بین‌المللی، کارایی اقتصادی، برابری و صلح جهانی است.


-----
----------------