×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
۵۰ درصد خسارات تا شنبه به حساب مال‌باختگان واریز می‌شود

 به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، حسن مونسان، عضو هیأت مدیره بانک ملی ایران اظهار کرد: حدود هزار صندوق در شعبه دانشگاه وجود داشت که از این تعداد بالغ بر ۲۵۰ صندوق به اجاره مردم در آمده بود.
وی در ادامه گفت: با وجود اخبار ضد و نقیضی که در این خصوص منتشر شده آمار رسمی بانک ملی ایران  حاکی از آن است که ۱۶۲ صندوق در این سرقت تخلیه شده است.
مونسان درباره احتمال وارد شدن خسارات دیگر به شعبه مذکور نیز توضیح داد: خوشبختانه به خزانه بانک دستبردی وارد نشده اما تجهیزات فنی و امنیتی دچار خسارت شده اند. همچنین برای رفع این خسارات گروه های فنی این بانک از همان لحظات ابتدای بروز حادثه، نسبت به رفع خسارات اقدام کردند که مشکلات برخی از سیستم ها به صورت کلی رفع شده و بعضی نیز در روزهای آتی برطرف خواهد شد.
مونسان در خصوص برکناری دو مدیر شعبه دانشگاه بانک ملی ایران تصریح کرد: مدیران شعبه دانشگاه در این شعبه مسئولیت داشتند و به دلیل کوتاهی های صورت گرفته در زمینه نظارت در زمان تعطیلات عزل شدند. ضمن اینکه موضوع احتمال قصور آنها در حال بررسی است که در صورت احراز به آن رسیدگی خواهد شد.
وی همچنین درباره روند جبران خسارت مالباختگان نیز اظهار کرد: مباحث ضد و نقیضی در این خصوص در رسانه ها وجود دارد که بسیاری از آنها اظهارات شخصی افراد است، در این بین بر اساس اعلام رسمی بانک ملی ایران خسارت مالباختگان به صورت کامل پرداخت خواهد شد.
مونسان ادامه داد: بانک از محتویات صندوق‌های اجاره‌ای مطلع نیست، از این رو با نظارت قضایی مشتریان مالباخته نسبت به تکمیل فرم های خود اظهاری درباره اموال خود در صندوق امانات اقدام کردند و در ادامه نیز پرداخت خسارت با نظارت قضایی صورت خواهد گرفت که حقی از مردم ضایع نشود.


-----
----------------