×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲

محمدمهدی حیدری سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از اتمام مطالعات حریم گسل شیراز خبر داد و گفت: برنامه سال جاری تکمیل مطالعات تدقیقی حریم گسل‌های شهرهای شیراز، بم، سی‌سخت، ارومیه، اردبیل، لاهیجان، ساری، قائمشهر، گرگان بوده که شیراز کاملا به اتمام رسیده است و در طی این هفته و هفته آینده گزارش مطالعات تدقیقی حریم گسل‌های شهر شیراز به وزارتخانه ارسال خواهد شد.

مطالعات حریم گسلی ۱۰ شهر امسال به اتمام می‌رسد

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: مطالعات تدقیقی حریم گسل‌های شهرهای بم و سی سخت نیز ۹۰ درصد پیشرفت دارد و برداشت های میدانی آنها انجام شده و  گزارش نهایی نیز در حال اتمام است.

همکاری سایر دستگاه‌ها برای تکمیل حریم گسلی شهرها تقویت شود

حیدری با اشاره به اینکه مطالعات حریم گسلی شهرهای در دست اجرا نیز میانگین پیشرفت ۵۰ درصدی دارند در بیان دلایل کندی تکمیل آنها توضیح داد: در تکمیل مطالعات حریم گسلی شهرهای در حال اجرا، باید اطلاعاتی از سوی شهرداری‌ها، ادارات گاز، آب منطقه ای، مکانیک خاک و سایر دستگاه‌ها دریافت شود که اخذ این اطلاعات برای تکمیل مطالعات تدقیقی حریم گسل‌ها با  کندی مواجه است.  

مطالعات حریم گسلی ۲۲ شهر در دستور کار قرار دارد

وی تصریح کرد: برای تکمیل اطلاعات حریم گسلی شهرهای در دست اجرا دستگاه‌های مرتبط همکاری بیشتری داشته باشند کار سرعت بیشتری خواهد گرفت.

حیدری یادآور شد: در برنامه امسال است مطالعات حریم گسلی ۲۲ شهر نیز آغاز شود.


-----
----------------