×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۲
بسته‌های غذایی بانک توسعه تعاون در دست نیازمندان

به گزارش رویداد جدیدبه نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، محمدعلی محترم، مدیریت شعب استان سیستان و بلوچستان، در حاشیه توزیع این کمک‌ها که در زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: به دستور مدیرعامل محترم بانک توسعه تعاون و با در نظر گیری مختصات اقتصادی این استان، به منظور کمک به اقشار نیازمند با تخصیص اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون ریال، بسته‌های غذایی به ارزش ۵ میلیون ریال بین ۵۰ خانواده نیازمند در شهرستان زاهدان اهدا شد.

محترم بابیان اینکه علاوه بر تعاونی‌ها، حمایت از عموم اقشار مردم نیز با پرداخت تسهیلات خرد به عنوان یکی از وظایف بانک توسعه تعاون، همواره موردتوجه و پیگیری است، افزود: پیرو بیانات اخیر مقام معظم رهبری که خطاب به آحاد مردم و مسئولین، همدلی و کار جهادی در این روزهای سخت را گوشزد کردند، نیاز است تا در تمامی ابعاد کمک‌هایی صورت گیرد و در همین راستا بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک توسعه‌ای نیاز می‌دید که در مسیر رزمایش کمک مؤمنانه قرار بگیرد.

حبیب اله عمرانی، مدیر شعب استان کردستان نیز در توضیح این اقدام گفت: کمک‌های بانک توسعه تعاون که در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری در باب فعالیت جهادی عموم مسئولین برای کمک به آحاد مردم در شرایط فعلی و پیگیری دستور مدیرعامل محترم بانک صورت پذیرفت، در قالب بسته‌های خوراکی در استان بین اقشار محروم و نیازمند توزیع شد.

وی افزود: این بسته‌ها در استان کردستان با توجه به مطالعات منطقه‌ای و اطلاعات میدانی کسب‌شده در خصوص ضرورت‌های موجود در حاشیه شهر سنندج توزیع شد.

همچنین به گفته مدیر شعب استان گلستان این کمک‌ها در تعدادی از شهرستان‌های استان شامل کلاله، بندرترکمن، گنبد، آق‌قلا و گمیشان بر اساس یافته‌های محلی و اطلاعات میدانی روسای شعب این شهرستان‌ها، بین نیازمندان استان توزیع گردید.

محمدرضا شریفی در این خصوص تصریح نمود: بانک توسعه تعاون خصوصاً در استان گلستان اهتمام ویژه‌ای به حمایت از رونق تولید و اشتغال در جهت بهبود سطح معیشت عمومی و رونق اقتصادی دارد و از همین باب با توجه به تنوع مذهبی موجود در استان و در ایام پربرکت میلاد پیامبر که نقطه عطفی در مسیر همدلی عموم مسلمانان و آحاد مردم است، به عنوان بانکی پیشرو اقدام به تخصیص بودجه به منظور حمایت از اقشار کم برخوردار نمود.

گفتنی است این اقدام که در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی از سوی بانک توسعه تعاون صورت می‌پذیرد در تقارن با هفته وحدت، نشان از توجه این بانک به عموم ارزش‌های حاکم بر جامعه و نیز وظایف اجتماعی علاوه بر فعالیت‌های مؤثر اقتصادی، دارد.


-----
----------------