×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
پیش خریداران مسکن ملی مشخص شدند

به گزارش پایگاه خبری تجارت گردان، مدیرعامل بانک مسکن با انتشار گزارش جدید به دولت و مردم درباره روند پیشرفت طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن از منظر تامین مالی و پرداخت تسهیلات در این طرح ملی اعلام کرد: آمار مشارکت متقاضیان واجد شرایط واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن در این هفته نسبت به هفته گذشته به صورت جهشی رو به افزایش است که این اتفاق امیدوارکننده، خود بیانگر تحقق هدف و برنامه دولت در بخش مسکن و اعتماد عمومی به طرح است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، محمود شایان اعلام کرد: آمار افتتاح حساب از سوی متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن در بانک مسکن برای پرداخت آورده نقدی طی یک هفته اخیر رشد ۴۰ درصدی پیدا کرده است و تعداد حساب های افتتاح شده از حدود ۶۰ هزار فقره به ۸۴ هزار و ۵۵۵ فقره حساب رسیده است. همچنین بیش از ۵۲ درصد از افرادی که حساب مخصوص مسکن اقدام ملی در بانک مسکن افتتاح کرده اند، تاکنون نسبت به پرداخت بخشی از آورده نقدی خود برای پروژه های مسکن سازی اقدام کرده اند. بر این اساس تا کنون ۴۴ هزار و ۱۰ نفر از افراد واجد شرایط بخشی از آورده نقدی را به حساب خود نزد بانک مسکن واریز کرده اند که در مقایسه با هفته گذشته، تعداد افرادی که نسبت به پرداخت آورده نقدی اقدام کرده اند رشد ۶۹ درصدی از خود نشان می دهد.

بخش دیگری از گزارش جدید مدیر عامل بانک مسکن به دولت و مردم درباره طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن به عملکرد بانک در پرداخت تسهیلات به پروژه ها و سازندگان این پروژه ها است. بر این اساس تا کنون تفاهم نامه برای تامین مالی و پرداخت تسهیلات برای ساخت ۱۰۵ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی با نهادهای مختلف شامل شرکت عمران شهرهای جدید، ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان ملی زمین و مسکن منعقد شده است. این رقم بخشی از تعهدی است که بانک مسکن برای تامین مالی ساخت ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی پذیرفته است. بدیهی است تفاهم نامه مربوط به مابقی واحدها (۳۵ هزار واحد) با معرفی نهادهای دیگر یا پروژه های جدید از نهادهای مذکور، بلافاصله منعقد خواهد شد.

از مجموع تفاهم نامه های صورت گرفته، تا کنون پرونده ۳۲ پروژه با ظرفیت ۵ هزار و ۱۹۱ واحد مسکونی به شعب بانک مسکن معرفی شده است که از این تعداد در هفته گذشته، با سازندگان ۵ پروژه مسکونی برای پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن بابت احداث ۸ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی،‌ قرارداد مشارکت در ساخت امضاء و منعقد شد. این ۵ پروژه در اردبیل و زنجان در دست ساخت است. همچنین پرونده ۱۰ پروژه دیگر نیز در دفاتر اسناد رسمی مراحل نهایی ترهین زمان را طی میکند که بزودی قرارداد مشارکت در ساخت با عوامل این پروژه ها نیز منعقد می شود.

مدیر عامل بانک مسکن از پرداخت سری اول تسهیلات معادل ۱۰ درصد مبلغ کل تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به ۵ پروژه ای که قرارداد مشارکت در ساخت با آنها امضاء شده است، خبر داد و گفت: تسهیلات بعد از پیشرفت فیزیکی معادل درصد مشخص و تایید ادارات راه و شهرسازی، به پروژه ها پرداخت می شود و نظارت لازم برای حفظ سرعت مناسب ساخت و ساز از سوی دستگاه های ناظر صورت می گیرد.


-----
----------------